Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Alarm smogowy

 • Dodano: 2020-12-03 08:15, aktualizacja: 2020-12-03 06:20

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 3 grudnia 2020 r.

Na podstawie prognozy jakości powietrza na stacjach monitoringu na poniższych obszarach, ze względu na pył zawieszony PM10, 3 grudnia jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.

Prognozowane na dzień 03.12.2020 r. przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: Dąbrowę Górniczą, Gliwice, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Jaworzno, Tychy, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląską, Świętochłowice, Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Bielsko-Białą, powiaty: będziński, gliwicki, tarnogórski, bieruńsko-lędziński, rybnicki, mikołowski, pszczyński, raciborski, wodzisławski, bielski, żywiecki, cieszyński.

Komentarze (36)    dodaj komentarz »

 • rychu

  taki kawałek artykułu z netu - "Ogółem, według wspomnianych demografów, średnia długość życia w Europie pierwszej połowy XVIII wieku wynosiła od 25 do 28 lat, a w drugiej zaczęła się podnosić do nieco ponad 30 lat."

 • miasteczko bez perspektyw

  Tak tylko dla ukazania jak u nas się miasto chwali jak jeden budynek na 2 lata podłączą do miejskiego ogrzewania: ,, We wtorek, 17 listopada, w Zabrzu podpisano umowę na utworzenie blisko trzech km sieci ciepłowniczej. Dzięki temu, dwie północne dzielnice miasta zyskają dostęp do ekologicznego ciepła systemowego. Jest to już drugi etap wartego ponad 40 mln zł projektu. - Poprawa jakości powietrza jest zadaniem priorytetowym dla Zabrza ''Można? Oczywiście, że można, ale w Rudzie lepiej 60 niepotrzebnych punktów ładowań do samochodów elektrycznych zrobić...

  • miasteczko bez perspektyw
   2020-12-03 11:15
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • boluś

  Stary/Ara' tyn łoncznik je dedykowany FORTUMowi ! Pytanie ? Kiej odpalom skutecznie ta SPALARNIA SYFU? I NIY BYDOM TRUĆ SOMSIADÓW? A ty to pewnie pijawko[...]owłaz Mańkowy. Po naszymu' WAL SIE PIJAR[...]ku!

 • rychu

  Wszędzie dobrze gdzie nas nie mawklejam komunikat WIOŚPrognozowane na dzień 03.12.2020 r. przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: Dąbrowę Górniczą, Gliwice, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Jaworzno, Tychy, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląską, Świętochłowice, Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Bielsko-Białą, powiaty: będziński, gliwicki, tarnogórski, bieruńsko-lędziński, rybnicki, mikołowski, pszczyński, raciborski, wodzisławski, bielski, żywiecki, cieszyński.

 • RSA

  Witam, Jestem z branży OZE , tak nie lubianej w Rudzie Śl. - wiadomo konflikt interesów. Może warto byłoby chociaż minimalnym nakładem finansowym uświadomić ludzi jak palić paliwami stałymi - chodzi o spalanie od góry. Wiadomo, że ludzi nie stać na zmiany systemów ogrzewania, miasto też ma ograniczone środki na modernizacje, itd..... ale jak by się towarzystwo dowiedziało jak poprawnie przygotować opał, układać, rozpalać to i środki by zaoszczędzili i mniej tego całego syfu by było :(

 • Strażnik

  Więcej węgla haha. Wieczorem nie można nawet wyjść z domu. Masakra. 21-wiek a ludzie nie mogą grzać gazem tylko tym węglem. Wiem, wiem nie każdy ma możliwość no napewno haha. Za niedługo będą kontrolę kto jaki węglem pali

 • Tomasz

  Że niby mam się bać ? Rachunek na węgiel jest. Dotacje na wymianę pieca są znikome. Miasto nie rozwija sieci ciepłowniczej. Na ulicach dalej są diesle z Niemiec z 20letnim stażem. Dziedzic wyłącza oświetlenie ulic na godzinę i się nie boi , nie ośmieszaj się strażniku niemocy

 • Qq

  Człowieku :) Skończ już z tymi dieslami. Powietrze jest tak syfiaste z dymu z kominów a nie z samochodów.Często patrzałem z pewnej wysokości rano na miasto. jedna wielka żółta chmura dymu. pewnie to po nocnych jazdach samochodami :)

 • ekol

  Jeżeli w kominku/piecu palisz suchym jak wiór drewnem to nawet dymu nie ma. Odkąd drewno jest nieekologicznym paliwem? Czarny czy żółty dym jest z palenia byle czego (kiepskiego węgla, śmieci, mebli, pomalowanego drewna itp.). Smog to jedno a zasyfianie rzek, lasów, skwerów to drugie. Co za bydlakiem i zarazem debilem trzeba być by w lesie zostawiać śmieci!

 • ewa

  Ekolog doucz się, dym jest od białego, żółtego, może być nawet pomarańczowy do czarnego włącznie. Nie trzeba palić śmieciami wystarczy mocno zasiarczony węgiel i tyle w temacie. Jedynie ostry zapach plastiku może dać podstawy do podejrzeń.

 • boluś

  Facet ci.pisze o czystym spolaniu ' a ty chromolisz o kolorach dymków. Kupa nauki przed Tobą' on tyż powinien wiedzieć kiej i z czego powstaje dym? Z niypełnego spalania a przyczyn je kilka abo naście.

 • fajerberga

  Tak, masz rację - na ulicach dalej są diesle z Niemiec z 20letnim stażem. Tyle tylko, że te diesle są też na ulicach w innych porach roku, i choć sam uważam, ze diesel nadaje się do traktora, to musisz przyznać, że problem smogu występuje tylko zimą, gdy ludzie zaczynają ogrzewać swoje domy. Ciekawe, co nie?

 • ANTY UE

  W zimie często też są specyficzne warunki atmosferyczne. Nie ma wiatru i zimne powietrze osiada przy ziemi . I przepis na smog mamy gotowy. Nie co zwalać wszystkiego tylko na węgiel

 • fajerberga

  Ależ ja nie obwiniam węgla jako takiego. Ludzie palą, czym się da. Ale też nie ma się co dziwić - rachunek ekonomiczny robi swoje...

 • Ślązok

  Człowieku ludzie palą śmiećmi bo im zabrali talony na węgiel. A prywaciarze sprzedawają ruski węgiel który jest zasiarczony. Widziałeś jakieś sadze na dworze, bo one są jak się spala czysty węgiel.

 • boluś

  Poziom łoleju pod kopułkom tyż ci powinni sprawdzić' RSA dobrze szkryklo' niy odgazowanie wongla bo to strata energi i trucie ludzi yno mądre nakłodanie do pieca.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.