Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Aquadrom już otwarty. Z nowymi atrakcjami i większą przestrzenią

 • Dodano: 2020-06-19 12:15

Rudzki aquapark otworzył się ponownie po trzymiesięcznej przewie w dniu  11 czerwca.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi wprowadzono szereg nowych zasad, na jakich może w obecnej sytuacji funkcjonować i jakich muszą przestrzegać zarówno klienci, jak i pracownicy, w tym m.in. limit osób wchodzących do obiektu.

Nowe rekreacyjne tereny zewnętrzne

Aby dodatkowo podnieść komfort klientów park wodny wkrótce uruchomi nowe rekreacyjne tereny zewnętrzne, a w strefie saun już otwarto największą saunę  w województwie – Fest Hicę!

Tuż po publikacji wytycznych dla basenów i saun Aquadrom przygotował i wdrożył konieczne zmiany. We wszystkich recepcjach i stanowiskach kasowych zamontowano plastikowe osłony, wszyscy klienci i pracownicy poddawani są badaniu temperatury, a piktogramy zachęcają do częstego mycia rąk i korzystania z nowych dozowników z płynem dezynfekcyjnym.

Rudzki aquapark szybko wprowadził w życie wymagane procedury i otworzył się jako jeden z pierwszych nie tylko w regionie, ale też w Polsce – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. – Wiem, że przygotowano  również parę niespodzianek. Z pewnością otwarcie ostatniej inwestycji, czyli największej sauny na Śląsku bardzo ucieszy miłośników saunowania. Sauna jest rzeczywiście ogromna i robi wrażenie – dodaje Krzysztof Mejer.     

Park wodny funkcjonuje już od tygodnia. Pomimo narzuconych limitów nie ma kolejek do atrakcji ani problemów z zakupem biletu.

Poza nową sauną zarządzający planują otwarcie kolejnych terenów zewnętrznych

Przy obecnych limitach na jednego klienta przypada ponad 20 m2 powierzchni. To znacznie więcej niż w większości miejsc publicznych. Jednak po otwarciu nowych, zewnętrznych terenów rekreacyjnych liczba ta powinna się podwoić – mówi Marta Malik, prezes Aquadromu   

Jak informują zarządzający, już z początkiem wakacji pojawi się sporo miejsca do leżakowania, by goście mogli wypocząć w przerwach pomiędzy pływaniem, ale planowane są również różne aktywności na świeżym powietrzu. Co więcej, do końca czerwca obowiązuje „rabat na powitanie” 
w wysokości 15 % na wszystkie bilety.      

W tym tygodniu otworzyliśmy także Fest Hicę – nowoczesną saunę na 120 osób. Oczywiście obecnie wpuszczamy do niej znacznie mniej osób, zgodnie z obowiązującym limitem. Jednak dzięki największej saunie w województwie oraz kilkukrotnemu powiększeniu ogrodu saunowego jesteśmy w stanie w wysoce komfortowych warunkach przyjąć znacznie więcej klientów. I to na świeżym powietrzu – podkreśla Marta Malik.      

Budowę nowej sauny rozpoczęto w października 2019 roku. Projekt zakładał nowoczesny design 
i dużo przestrzeni dla saunowiczów. Wszystko po to, by znacząco podnieść komfort w strefie saun Aquadromu. 

Komentarze (10)    dodaj »

 • Adolf

  byłem raz i nie więcej, nie dosyć że oskubali mnie z kasy to do tego wróciłem z grzybicą - wole pojechać nad jezioro albo w góry nad rzekę

 • Rudzianka

  Basen czynny a Muzeum PRL nie, "ma to sens....." Warszawie muzeum PRL otwartego ale to trochę daleko.

 • WTF

  Muzeum PRL to prywatna inicjatywa która jest przez większość roku zamknięta

 • boluś

  ale som nowe koryta dla rozrastajoncych sie rodzin dycydentów,zlecenia dla zaprzyjażnionych firemek. a kiela kasy można przepompować z kasy samonierząu do prywatnych kieszeni? od początku cołki tyn Aqadrom boł wałkiem'

 • Noelka

  Wypowiadasz się na każdy temat.Poziom wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia.Podpisz się z imienia i nazwiska,może Cię kiedyś ludzie docenią i będziesz mądrym decydentem.Choć mam zastrzeżenia do Twoim wywodów.

 • Karl

  Buchacha, najbardziej nietrafiona i niepotrzebna "inwestycja" w tym mieście, cały czas deficytowa, jest rozbudowywana chyba jedynie po to by być jeszcze bardziej deficytową. Teraz w lato nic tylko wysyłać mózgowców ze straży miejskiej nad zbiorniki wodne, by pilnowali by rodziny nie spędzały czasu tam gdzie chcą za darmo, tylko tam gdzie władza im wyznaczyła łaskawie miejsce za 100 zeta na 2 godźiny. Za pieniądze wydane na Aquadrom można było wybudować 10 wodnych placów zabaw które by faktycznie służyły mieszkańcom wraz z ich utrzymaniem przez 50 lat. Odebrać wszelkie decydenctwo samorządom, a najlepiej je zlikwidować. Przez 30 lat lokalne władze już wystarczająco udowodniły że nic nie potrafią.

 • Rudzianka

  Ale to był pomysł byłego włodarza Stani a teraz każdy nowy musi płacić kredyty i się z tym użerać....

 • Karl

  1.Spłacanie kredytu nie uzasadnia dofinansowywania działania ekonomicznego trupa. Zamknąć i tyle. Ale gdzie tam, lepiej rozbudować, by dopłacać jeszcze więcej.2. Sam włodarz nie jest wstanie podjąć decyzji o takiej "inwestycji", odpowiedzialnych jest więcej, chyba nie muszę pisać w jakim organie zasiadali/zasiadają.

 • Nah

  Łuhu. Widzę Janusza ekonomii. No no, jestem pod wrażeniem. Zamknąć obiekt i problem sam się rozwiąże. Ciekawe czy w domu też jesteś taki mądry. Czyli jak zamkniesz lodówkę to znaczy że nie musisz jeść?

 • Karl

  Już po porównaniu widać że za dużo to w główce nie posiadasz zawartości, a co dopiero wiedzy czy jakiegokolwiek doświadczenia w temacie o którym chcesz się wielce wypowiadać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również