Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Bezpłatne dowozy seniorów do punktów szczepień

 • Dodano: 2021-01-13 13:45

15 stycznia rusza rejestracja powszechnych szczepień przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni będą seniorzy po 80. roku życia. To właśnie dla nich w Rudzie Śląskiej zorganizowane zostaną bezpłatne dowozy do punktów szczepień. 

Szczepionka przeciw COVID-19

W Polsce 27 grudnia ub.r. rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Odbywają się etapami według grup opisanych w Narodowym Programie Szczepień. Obecnie szczepione są osoby z grupy zero. Są to pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Od 25 stycznia mają ruszyć szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej. Należą do niej seniorzy powyżej 60 lat (szczepienie odbywać się będzie od najstarszych osób), pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele. Pierwsi z tej grupy mają być szczepieni seniorzy. 

Rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, potrwa do 21 stycznia. Natomiast osoby, które skończyły 70 lat, będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia. Z kolei 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.  

Rudzcy seniorzy powyżej 70. roku życia od 25 stycznia będą mogli się zaszczepić w 19 punktach szczepień, zlokalizowanych na terenie miasta. Ponadto w naszym mieście dostępny będzie mobilny punkt szczepień.

Punkty szczepień w Rudzie Śląskiej:
 

Nazwa podmiotu (RPWDL) Nazwa punktu szczepień Ulica Dzielnica
Ośrodek Pielęgniarstwa Pomoc w Zdrowiu i w Chorobie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zespół Opieki Długoterminowej Domowej 1 Maja 288 Wirek
PRZYCHODNIA REJONOWA SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ RUDA ŚLĄSKA UL. LIPA 3 Gabinet diagnostyczno-zabiegowy Wincentego Lipa 3 Godula
PRO4MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Punkt szczepień 1 Maja 318B Czarny Las
Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. ks. J. Niedzieli 51b Poradnia lekarza POZ ks. J. Niedzieli 51b Bielszowice
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szpak-Med Bykowina Szpaków 33 Bykowina
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szpak-Med Godula Karola Goduli 34 Godula
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Szpak-Med Ruda 1 Wincentego Janasa 9A Ruda
AKA-MED CENTRUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Poradnia lekarza POZ 1 Maja 323 Wirek
SPÓŁKA CYWILNA MED-DENTAL HENRYKA DASIEWICZ-WIECZOREK, MICHAŁ WIECZOREK, ADAM WIECZOREK SPÓŁKA CYWILNA MED-DENTAL Harcerska 3 Halemba
FUNDACJA "UNIA BRACKA" Przychodnia Bracka BIELSZOWICE Edmunda Kokota 172 Bielszowice
Przychodnia Rejonowa - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. Pokoju 4 Przychodnia Rejonowa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. Pokoju 4 Pokoju 4 Nowy Bytom
PRZYCHODNIA REJONOWA SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ Z SIEDZIBĄ PRZY ULICY SZTOLNIOWEJ 6 Punkt szczepień Sztolniowa 6 Bykowina
LUX-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Punkt szczepień ochronnych Jankowskiego 6 Wirek
SZPITAL MIEJSKI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Poradnia POZ Wincentego Lipa 2 Godula
NZOZ PANACEUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Solidarności 12 Halemba
PRZYCHODNIA LEKARSKA SPÓŁKA CYWILNA JOLANTA MOROŃ-ŚWIERSZCZ, JAN ŚWIERSZCZ, MICHAŁ ŚWIERSZCZ Przychodnia Lekarska Wawelska 7 Ruda
SZPAKMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ - SZPAKMED Szpaków 33 Bykowina
Przychodnia Rejonowa SPZOZj w Rudzie Śląskiej Przychodnia Rejonowa SPZOZj w Rudzie Śląskiej K. Makuszyńskiego 7 Halemba
Przychodnia Rejonowa SPZOZ w Rudzie Śląskiej z siedzibą przy ul. Siekiela 13 Poradnia lekarza POZ Siekiela 13 Bykowina


Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.


Ruda Śląska: Bezpłatne dowozy seniorów do punktów szczepień

Osoby, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. 

- Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, a od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Z kolei 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Mieszkańcy, którzy będą mieli problem z dotarciem do punktu szczepień, będą mogli skorzystać ze specjalnego transportu. W Rudzie Śląskiej dowóz osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się organizowany będzie za pośrednictwem Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ruda Śląska - pisze prezydent Grażyna Dziedzic. 

W Rudzie Śląskiej dowóz osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się organizowany będzie za pośrednictwem Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ruda Śląska. Zgłoszenia będą przyjmowane pod nr telefonu: 32 2486-358 oraz z wykorzystaniem bezpłatnej infolinii 800 158 800. Możliwy jest również  kontakt z CZK poprzez e-mail: wzk@ruda-sl.pl. 

- Dzięki współpracy z Ośrodkiem św. Elżbiety Caritas Archidiecezji Katowickiej oraz Ośrodkiem Najświętsze Serce Jezusa Caritas Archidiecezji Katowickiej będziemy mogli skorzystać ze specjalnych samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Transport do punktów szczepień organizowany będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – zapewnia Roman Dymek, naczelnik Wydziału zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. - Aby organizacja dowozu przebiegała sprawnie prosimy o zapisywanie się na transport co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, a najlepiej zaraz po ustaleniu terminu w punkcie szczepień – apeluje urzędnik. 


Co zrobić, aby zarejestrować się na szczepienie?

 1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można tam zadzwonić osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji trzeba wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
   
 2. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane teleadresowe punktów szczepień w całej Polsce dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.
   
 3. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W tym wypadku system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów lub lokalizacji nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, która wskaże dogodną datę i lokalizację. Niekoniecznie musi to być miejsce zamieszkania. Można zaszczepić się w innym mieście. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Z&G

  Bezczelne komentarze niszczą nadzieję na lepsze jutro z karawanem w tle.

 • Vertigo

  Nadzieja na lepsze jutro to z seniorami. Nie można być tak egoistycznym, oni jeszcze też chcą jeszcze nacieszyć się życiem. To nie króliki doświadczalne, którym się wmawia jakie to dostaną cudowne antidotum na zarazę. Nawet firmy, które je produkują nie biorą odpowiedzialności za ten produkt.

 • Himel

  Jaki jest prawdziwy cel w tym szatańskim przedsięwzięciu zniewolonych dusz w wojnie chemicznej .

 • Normalny

  Już ci mówię Himel jaki cel.Wyłowić ze społeczeństwa takich jak ty nawiedzonych oszołomów którzy na okrągło od początku pandemii snują swoje chore teorie spiskowe.Po to żebyśmy was mogli w przyszłości mijać szerokim łukiem.

 • Leon

  Normalny jaką masz gwarancję że wszystko będzie ok skoro producenci nie gwarantują i nie biorą odpowiedzialności za niniejszy specyfik za utratę zdrowia w przypadku niepowodzenia zaaplikowania środka zaradczego.

 • Rafał

  Żegnajcie seniorzy w starym świecie ,bo nowa ustawka jest przeznaczona dla młodych i zdrowych nie sprawiających problemów socjologicznych w nowym spersonalizowanym życiu jakie wszystkim narzucają,do zobaczenia w nowym totalitarnym systemie.

 • Senior2

  Czytając tego rodzaju wypowiedzi martwię się o losy świata.Co wam się w tych głowach poprzestawiało Rafale kosmito?

 • Seniorka

  Nie ma się co martwić o losy świata wszystko zmierza w dobrym kierunku z wyeliminowaniem nie potrzebnych elementów z naszego życia ,jestem za nowym wspaniałym światem.

 • fajerberga

  w nowym wspaniałym świecie nie ma miejsca dla seniorów... więc sama rozumiesz :-) jak to ujęłaś: "wyeliminowanie niepotrzebnych elementów"

 • senior

  Totalitarny czy opanowanym przez KK z władzą na kolanach ,żegnaj rozumie,,,,,,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.