Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Komunikat w sprawie bioodpadów

 • Dodano: 2019-11-14 08:15, aktualizacja: 2019-11-14 07:17

Mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej licznie zgłaszają mieszanie odpadów BIO (brązowy pojemnik) z odpadami zmieszanymi (czarny pojemnik) przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne w Rudzie Śląskiej.

Powodem takiego działania jest to, iż w brązowych pojemnikach przeznaczonych na odpady ulegające biodegradacji znajdują się również odpady zmieszane lub segregowane (kartony, plastiki oraz szkło).

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Wobec powyższego przedsiębiorca w momencie stwierdzenia niedopełnienia obowiązku w zakresie selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami zmuszony jest opróżnić odpady zgromadzone w brązowym pojemniku jako odpady zmieszane.

Jednocześnie przypominamy, że do brązowego pojemnika przeznaczonego na odpady BIO należy wrzucać BEZ WORKÓW FOLIOWYCH następujące odpady:  odpady ogrodowe (np. chwasty, liście, trawę), odpady po owocach i warzywach, stałe resztki jedzenia pochodzenia roślinnego, skorupki z jajek, łupiny z orzechów, fusy z kawy, herbaty wraz z filtrem papierowym, odpady po domowych pupilach (np. trociny, siano).

Natomiast nie należy wrzucać: płynnych resztek jedzenia, resztek jedzenia pochodzenia zwierzęcego (np. odpadki z mięsa, kości, ryb), żywności przetworzonej w wyniku gotowania lub smażenia, psich odchodów oraz żwirku po kotach.

Zobacz także

Komentarze (24)    dodaj komentarz »

 • Bg

  O braku śmietnikow była mowa już nie raz,co jeśli na osiedlu gdzie za śmieci płacą mieszkańcy znajduje się po kilka rzędów garaży z ktorych to śmieci ładują gdzie bądź i mają w nosie segregacje stare opony,meble,banki po olejach itp.Dlaczego nie pomyśleli o śmietnikach w takich miejscach.

 • Bb

  U mnie na 8 bloków po dwie klatki jest jeden mały kubeł na bio( mpgm)A na blok z przeciwka 3 klatki jeden duzy( perspektywa). Co jest nie tak?To już już jakąś paranoja.

 • zbibol

  No to trzeba by postawić straż miejską przy hasiokach. Nasz hasiok jest odkryty przy drodze bele kto może wciepnonć co chce, a taki strażok przypilnuje kto co wciepuje

 • antyK

  Dwa pytania, czy skorupki z jajek są pochodzenia roślinnego i gdzie skorupki z gotowanych jajek wrzucać? Paranoja!, te wymogi unijno-ekologiczne tylko utrudniają życie i są po to by drenować kieszenie mieszkańców.

 • kwiatowe

  Do bio. Sciagnij sobie apke na fona, tam jest kazdy artykul przypisany do konkretnego kontenera.

 • zigfrid

  BIO powinny stać tylko tam gdzie są ogrody, sady lub trawniki (trawa, liście, gałęzie, chwasty).W budynkach betonowych wielorodzinnych nie ma to najmniejszego sensu.

 • Bb

  Ale to już wkurzajace jest,zawsze znajdzie się ktoś kto ma w nosie segregowanie a wystarczy trochę się przyłożyć, potem narzekania że trzeba płacić. W końcu segregacja nie boli.

 • Mer

  Edukacja, edukacja to długi i powolny proces...

 • Jorg

  Przecież to jest ściema. Nigdy nikt nie przyzna się do tego że ktoś dobrze segreguje bo to jest kasa. Niech już biorą te 80 zeta za niesegregowane i dają lydziom święty spokój

 • Znawaca

  ja dobre nos jest 5 w doma mosz chopie 400zl logiupol zes ? To sa smieci za ktorych przetworstwo firmy wala poterzna kase takie male instalacje jak sa na kokotku badz na piotra skargi (sortownie) zarabiaja minmum 300tys zlotych na miesiac ,,,,, juz nie wpsomnie o reszcie odpadow komunalnych itp itd za ktore placim gruby hajs te podwyrzki sa po to zeby napchac kapsy zagranicznemu kapitalowi wszystkie ripoki do okola sa zagraniczne pseudo polskie jest to kapital ktory wyplywa .... Jeszcze kilka lat temu 4 lata do tylu smieci rosly do 14 zl co bylo spora podwyrzka a teraz jest gatka ze paliwo drozeje 4 lata temu bylo po 5:30 a nie po 4,9 co to za gatka a teraz smieci maja byc po 55zl ludzie obodzcie sie

 • hanawaldowski

  Pracuję w prezero i doskonale wiem co znajduje się w pojemnikach na bio odpady, oprócz biomasy są tam po prostu worki ze śmieciami, butelki plastikowe, szklane, kartony dosłownie wszystko! I taki kontener ląduje z śmieciami mieszanymi to chyba logiczne.Na osiedlach segregacja jest znikoma!! Ludzie ciepią worki ze śmieciami bele jak!! dawno powinni ta segregacje na osiedlach zlikwidować bo to nie ma sensu...

 • Blokers

  Po ciemku w placyku nie widać który brązowy, a który czarny. Na plastik, papier i szkło są dobrze widoczne nawet w nocy, a bio to już kicha. Nie będę macał co jest w hasioku żeby znaleźć ten na bio

 • A.

  A Blokers słyszał o czymś takim jak latarka? Smartfony ją też posiadają. A jak nie ma to zostaje wyrzucanie śmieci jedynie w dzień, trudno, trzeba się poświęcić.

 • lol

  Teraz wyrzucanie śmieci to już istna sztuka.W 30 metrowym mieszkaniu stawiasz pół kuchni z koszami a bio do wiadra śmierdzącego jak 30 lat temu.Te odpady BIO w budynkach gdzie nie ma ogrodów i trawników to jakieśniedługo będziemy musieli w toalecie mieć kibel osobno do sikania i osobno do srania.

 • Luki

  To się kup latarka gorolu

 • Fotochrom

  Blokers kup sie noktowizor.

 • ja

  to byl najsmiesniejszy argument jaki czytalem hahahaha

 • Dolas

  Obiór odpadów to najlepszy interes w naszym mieście.

 • Aaas

  Tylko jak przyjeżdżają po bio to biorą bio. Problem w tym że bio biorą wtedy kiedy mają zbierać mieszane. U mnie, zabudowa jednorodzinna, bio czasani nie biorą, bo wg nich w pojemniku jest bio za mało i im się nie chce.

 • klamstwo fuj

  buahahahaha ale ściema że niby oni wertują sprawdzaja pojemniki na BIO w momecie odbioru odpadów zmieszanych w tym samym dniu ZAWSZE stwierdzaja ze to jednak pomieszane? ale ściema i to jest ten RZETELNY wygrany tego max drogiego przetargu? na prawde dajcie sobie nagrode przynajmniej po 150 tys za takie działania ,,RZETELNOSC MACIE WE KRWI''

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.