Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Na "zakręcie mistrzów" znowu doszło do niebezpiecznego zdarzenia [WIDEO]

  • Dodano: 2021-06-26 19:00, aktualizacja: 2021-06-29 11:05

W czwartek, 24 czerwca, na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na jezdni biegnącej w kierunku Katowic, na wysokości Chebzia, samochód uderzył w bariery energochłonne. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne.

Do zdarzenia doszło około północy, 24 czerwca, na Drogowej Trasie Średnicowej. Samochód poruszał się środkowym pasem ruchu w kierunku Katowic. Na wysokości wiaduktu w Chebziu, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w bariery energochłonne, w wyniku czego z samochodu wypadł silnik. Na miejsce przybyły wszystkie służby. 

- Samochodem podróżowały dwie osoby, które zostały poszkodowane w tym zdarzeniu. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały poszkodowanych do szpitala na dalsze badania - mówił st. kpt. Mariusz Kita - oficer prasowy KM PSP Ruda Śląska.

Zdarzenie zarejestrowały kamery Business Control MONITORING.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • fajerberga

    Mam propozycję: tam trzeba ustawić zupełnie nowy znak: UWAGA! MIEJSCE DYNAMICZNEGO DEMONTAŻU SILNIKÓW! :-)

  • observer

    Co się jeszcze tam musi wydarzyć żeby osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na tym odcinku ruszyły d...sko? Naprawdę czekacie na ofiary śmiertelne? A jeśli tak, to ile osób ma zginąć zanim coś z tym zrobicie?

  • fajerberga

    Nie gorączkuj się. Przecież osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo były na miejscu zdarzenia i to jeszcze przed przybyciem służb, jedna z nich pilotowała bolid :-) Co tam mają zrobić: postawić "40"? Nie powiesz mi, że zwiedzający rowy jechał w środku nocy zgodnie z ograniczeniem - "80". Argument o tym ,że droga powinna wybaczać "błędy" czyli notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości - OK, to w takim razie jaki "zapas" prędkości, który wybaczy droga, proponujesz? Tam nie droga jest winna, bo inaczej zwiedzających rowy byłoby 50%, a tu masz pojedyncze przypadki dysocjacji aspołecznej :-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.