Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wznawia pracę. Znamy datę!

 • Dodano: 2023-03-31 14:45, aktualizacja: 2023-04-18 14:34

Na koniec tygodnia dobra wiadomość dla pacjentów rudzkiego szpitala. Lecznica poinformowała, że od 1 kwietnia Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wznawia pracę.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Rudzie Śląskiej

Przez kilka miesięcy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej nie funkcjonował, a pacjenci, którzy wymagali opieki w ramach oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, byli zmuszeni do korzystania z placówek w Zabrzu oraz Bytomiu. 

- W połowie grudnia otrzymałem informację o zawieszeniu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z powodu nierozstrzygnięcia konkursu ofert na nowe kontrakty lekarzy oddziału. Z uwagi na konieczność niezakłóconego funkcjonowania szpitala oraz na dobro pacjentów, konkurs został unieważniony. Prezes szpitala ogłosiła ponownie konkurs z zamiarem podpisania umów w ramach dostępnego budżetu - informował w połowie stycznia tego roku Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Początkowo informowano, że oddział wznowi działalność 1 lutego. Tak się jednak nie stało. Ostatecznie termin ponownego otwarcia oddziału przesunięto na 1 kwietnia. To efekt rozstrzygnięciem procedury konkursowej na zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych realizowanych przez wspomniany oddział.

- Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z rozstrzygnięciem procedury konkursowej na zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz dzięki podpisaniu umów z lekarzami Oddział z dniem 1 kwietnia 2023 wznawia swoją działalność w pełnym zakresie – poinformowała rzecznik prasowa Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Ruda Śląska: Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wznawia pracę. Znamy datę!/ fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ziga z Wirku

  Udarówka, dlaczego my mieszkańcy Rudy nie mamy czynnej udarówki???

 • Ehh

  Najgorszy szpital na Śląsku. I nie chodzi tu o sprzęt czy finanse, tam zwyczajnie ludziom się nie chce pracować a pacjent tylko orzeszkadza w wypoczynku.. Wystarczyłby nowy Zarząd który by zrobił z tym porządek ale widocznie władzom nie zależy by rudzki szpital trzymał jakiś poziom.

 • Infarctus

  Taka czcza gadanina przewlekle pierdz ącego w fotel użytkownika google. Co Ty wiesz o ekonomii, szpitalu i zarządzaniu? Co Ty człowieku wiesz o pracy z chorym? Teraz oczerniasz, ale jak będziesz chory, lub ktoś z Twojej rodziny, to i tak przylecisz po pomoc do tego ,,najgorszego szpitala na Ślasku,,.

 • SideEffect

  To zapraszam do pracy dbać dobry przykład.

 • Tantla Hilda

  To na pewno też Prima Aprilis

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również