Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Okradł niewidomego. Złodziej złapany dzięki czujności sąsiadki!

 • Dodano: 2024-03-26 13:45

Policjanci z rudzkiej "czwórki" zatrzymali mężczyznę, którzy oferując pomoc niewidomemu mężczyźnie w niesieniu zakupów, ukradł mu portfel z pieniędzmi i klucze do mieszkania. Sprawca wyczekał, aż mieszkanie będzie puste i wszedł je okraść. Jego plany pokrzyżowała jednak czujna sąsiadka i policjanci.

54-latek okradł niewidomego w Rudzie Śląskiej

W niedzielne popołudnie policjanci z komisariatu IV w Rudzie Śląskiej zostali powiadomieni przez kobietę o włamaniu domu niewidomego sąsiada. Mundurowi szybko przyjechali na miejsce i weszli do wskazanego przez sąsiadkę mieszkania. W środku zatrzymali przeszukującego szafki mężczyznę. Szybko okazało się, że niepełnosprawność właściciela mieszkania wykorzystał złodziej, który dzień wcześniej zaoferowali mu pomoc w odprowadzeniu go z ciężkimi zakupami do domu. Gdy wszedł z nim do mieszkania, ukradł mu klucze i portfel. Potem wyczekał na moment, gdy niewidomy rudzianin wyszedł z domu i przy pomocy skradzionych kluczy wszedł do środka.

Policjanci przewieźli 54-letniego złodzieja do komisariatu, gdzie zajęli się nim śledczy. Dzięki czujności sąsiadki, złodziej nic nie zdołał ukraść i wpadł w ręce stróżów prawa. Sprawca odpowie teraz za oba przestępstwa, których dopuścił się na niepełnosprawnym seniorze.

Przypadek ten nie może oczywiście przekreślać przyjmowania każdej formy dobrych uczynków, czynionych przez osoby, które szczerze chcą nam pomóc. Pamiętajmy jednak zawsze, by wobec obcych ludzi zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli mamy taką możliwość, starajmy się zawsze wybierać pomoc osób, które znamy. W opisanej sprawie wielkie podziękowania i słowa uznania należą się sąsiadce, która reagując na podejrzaną sytuację, natychmiast zawiadomiła policjantów.

Komentarze (6)    dodaj »

 • sąsiad

  dobry sąsiad to skarb a sąsiadka to skarbczyk, mimo wszystko gratuluję i tylko się cieszyć że są ludzie co wiedzą jak należy się zachować

 • Beti

  Słowa uznania dla sąsiadki, postawa godna naśladowania. Dla gnoja najsurowsza kara jaka jest możliwa.

 • Téré

  Wszystkiego Najgorszego Złodzieju .

 • Ela

  Brawo, taka sąsiadka to skarb. Wesołych Świąt!!!

 • ziga

  Brawa dla sąsiadki za czujność i podjęcie działań. A gnoja złodzieja do więzienia na długie lata. Oby to była recydywa.

 • Józek

  Mam nadzieję że wszyscy współosadzeni dowiedzą się jaką osobę okradł. Tu klawisze mają pole do popisu. A po za tym dobry sąsiad to skarb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również