Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Pijany kierowca autobusu zatrzymany przez policjantów

 • Dodano: 2023-01-04 09:45

Kierowca autobusu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nie był jedynym kierowcą po alkoholu przyłapanym przez rudzkich policjantów w ostatnich dniach.

Pijany kierowca autobusu zatrzymany

Policjanci rudzkiej drogówki od 1 stycznia prowadzą działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Do tej pory mundurowi zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. Wśród nich znalazł się także kierowca autobusu komunikacji miejskiej. 

63-latek, kierujący autobusem linii 198 został zatrzymany przez policjantów rano 2 stycznia. Ten obywatel Ukrainy pracujący dla jednego z lokalnych przewoźników miał w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu. 

- Gdy został zatrzymany przez mundurowych do kontroli na ulicy Kokota, autobus był pusty. Nie wiadomo, co mogło się zdarzyć, gdyby dalej jeździł wożąc ludzi jadących do pracy - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Nowy Rok zaczęli na podwójnym gazie

Pierwszego pijanego kierowcę w nowym roku, policjanci zatrzymali już 30 minut po północy. Do zatrzymania doszło po telefonie, od świadka, który był zaniepokojony, jeżdżącym ulicą Górnośląską fordem. Szybko okazało się, że 49-letni rudzianin był pijany.  Miał 3,9 promila alkoholu w swoim organizmie. 

- Samochód był bez obowiązkowego ubezpieczenia i trafił na policyjny parking, a rudzianin pod opiekę żony, która była bardzo zdziwiona, bo mąż wyskoczył tylko po szampana - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Następnego kierowcę zatrzymano w poniedziałek wieczorem. 43-latek z Warszawy tłumaczył, że chciał tylko przestawić swój samochód i rzeczywiście przejechał tylko kilkaset metrów. To tłumaczenie nie pomogło, policjanci sprawdzili i okazało się, że ma 2,1 promila alkoholu w organizmie. 

- Dla tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Smutne statystyki

W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. Śląscy policjanci zatrzymali w sumie 8665 nietrzeźwych kierujących.

- Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób - apelują policjanci. 

Komentarze (24)    dodaj »

 • Kpina + ironia / szydera

  Ogródki to jeszcze rozumiem :-) ale szkoły i przedszkola? Tam też wszyscy piją na umór?

 • Paweł

  a co pijany tatuś, mamusia z dzieckiem do szkoły nie może przyjechać? jak zdarzało się że zapomnieli że dziecko w aucie a oni do pracy poszli.

 • Achim

  gdyby dopuszczalny poziom promili został podwyzszony np. do 1,5 promila, bylo by o polowe mniej pijanych kierowcow wg statystyk

 • Jorg

  O 98% mniej

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również