Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrącenie pieszego na przejściu w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2025-10-29 10:45, aktualizacja: 2025-10-30 09:59

Wczoraj, 28 października, na przejściu dla pieszych na łączniku między ulicą 1 Maja a Katowicką w Rudzie Śląskiej doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę autobusu. 

Sprawca wypadku – kierowca autobusu 

Do wypadku doszło we wtorek po szóstej rano, na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rudzie Śląskiej na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja i Katowickiej. Jak ustalili policjanci z rudzkiej drogówki, 63-letni obywatel Ukrainy kierujący autobusem komunikacji miejskiej, skręcając w prawo z 1 Maja, potrącił 61-latka, który był już na środku przejścia dla pieszych. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci z rudzkiej komendy.

Poszkodowany pieszy został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące jego stanu zdrowia, jednak służby ratunkowe szybko zareagowały, aby zapewnić pomoc.

Zatrzymanie prawa jazdy przez śledczych

W związku z potrąceniem, kierowcy autobusu zostało zatrzymane prawo jazdy. Śledczy prowadzą postępowanie w tej sprawie i zbierają dowody, które pozwolą ustalić przyczyny zdarzenia. 

- To kolejne potrącenie pieszego w tym miesiącu, dlatego przypominamy, że kierujący i piesi mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych nietrudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdnią, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Pieszym zalecamy daleko idącą ostrożność. Każdy pieszy przed wejściem na ulicę musi upewnić się, że nadjeżdżający pojazd będzie w stanie bezpiecznie się zatrzymać. Nie można polegać tylko na przepisach i domysłach. Pamiętajmy, że pieszego nie chroni nic przed skutkami kontaktu z samochodem. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń - apelują policjanci.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Pasażer z przymusu

    Wystarczyło przyjrzeć się stylowi jazdy tego kierowcy i od razu było wiadomo że musi się stać tragedia. Wyjazd z przystanku od razu na lewy pas i rura do przodu. Czerwone światło czy ustąp pierwszeństwa to nie dla niego, powierzchnie wyłączone z ruchu to też nie problem. Za to klakson i długie światła to miał opanowane do perfekcji. Paluszek pozdrowiający przez uchylone okno, standard.

  • tralala

    Proszę uważajcie piesi przed tymi nieudacznikami za kierownicą, tym bardziej przed uchodźcami.

  • Kierownik

    serio, aż tak ostro ? a nie jak kilka tygodni temu - pouczenie za akcję przy przejeździe kolejowym (skrzyżowanie ulic Wyzwolenia i 1 maja). A tak serio: dobrze że ktoś się nie bał woźnicy w autobusie i go tak ukarali - byle jutro czy pojutrze mu nie oddali tego prawa jazdy. No i dobrze, że w ogóle miał prawo jazdy - bo z tego co widać na drogach, to nie wszyscy za kierownicą pojazdów komunikacji miejskiej maja prawo jazdy...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również