Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Pijany zaatakował ratowników pogotowia. Rozbił pięścią przednią szybę [FILM]

 • Dodano: 2021-07-08 12:00, aktualizacja: 2021-07-09 10:47

W Rudzie Śląskiej pijany mężczyzna stanął na drodze jadącej do szpital karetki. Upomniany, zaatakował ratowników, a także pięścią zbił przednią szybę pojazdu. Został zatrzymany – grozi mu do pięciu lat więzienia. 

Ruda Śląska: Atak na ratowników pogotowia 

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Na drodze karetki, która transportowała chorego do szpitala, stanął pijany mężczyzna. Człowiek ten blokował przejazd pojazdu nawet wówczas, gdy ratownicy poinformowali go, że wiozą pacjenta. Gdy zapowiedzieli, że wezwą policję, nietrzeźwy 43-latek zaatakował, szarpał drzwi i groził pobiciem, a także stłukł pięścią przednią szybę pojazdu. 

Jak informuje rudzka policja, człowiek ten był agresywny także po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy:

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 43-latka, który w trakcie interwencji znieważył ich i kopnął jednego z zatrzymujących go mundurowych. Rudzianin trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 5 zarzutów związanych ze zmuszaniem do odstąpienia od czynności służbowych funkcjonariuszy i ratowników, znieważeniem i zniszczeniem mienia - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Za popełnione czyny grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został także tymczasowo aresztowany. 


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (51)    dodaj komentarz »

 • Tere

  Ale gość narąbany. Drogi kierowco następnym razem wal z liścia. Zdrowie pacjentów najważniejsze.

 • Ecik

  Efekty pisowskiego rozdawnictwa i lekceważenia utrzciwie pracujących obywateli przynosi skutki! Policja zamiast bronić uczciwych obywateli i być widoczna na ulicach to broni małego całymi garnizonami i pilnuje pomników i miesięcznica a obywatel musi uciekać przed patologią

 • skwar

  Trzeźwy to ty nie jesteś.

 • Magda

  Osoba w karetce dodatkowo prowokuje tego pijaka. Szkoda, że nie potrafili zachować się bardziej profesjonalnie.

 • to nie gliniarz

  Ty tak na serio czy upał ci przegrzał kapilary.

 • Oli

  Z pijakami się nie dyskutuje.

 • ...

  Masakra -ale w takiej sytuacji niecelowe jest w ogóle dyskutowanie z tak zachowującą się osobą. Telefon na policję od razu powinien być wykonany. Szyba może byłaby cała a i ratownik niepotrzebnie się narażał.

 • sznita

  Godula zła dzielnica niedobra,to połączcyc to dziadostwo ze Orzegowem,razem bedzie super ładna ekstradzielnica romantyczna.

 • Orzgogodul

  Jestem za ma to swój urok.

 • fafik

  Coraz większa bezkarność i szerzące się pijaństwo. Z tym się nic nie robi, no to są rezultaty.Na manifestacjach można policjanta opluć, można tubę wsadzić do ucha dziennikarzowi, można w sejmie mieszać z błotem przeciwnika, na ulicach bezkarnie lecą k...y, wypi...ać. Patologia tez ma telewizory, słucha i wyciąga wnioski.Polska pogrąża się w anarchii a to tylko taki mały odprysk. Ręce zacierają Niemcy. Kiedyś tu przyjdą i zrobią ordnung. Skończy się że musi to na Rusi, a w Polsce, jak kto chce Ps patrze na Tour de France. Oglądam pięknie zadbane miasta i miasteczka. ANI ŚLADU bandycko-[...]skich bazgrołów. U nas ich każdy zamek XIV-wieczny byłby od góry do dołu wysmarowany sentencjami typu: RKS to ch...j MKS to k...wy i p....Ly A tu zaczyna sie bezkarność właśnie

 • error

  Popatrzcie jakim "świetnym miastem" jest Ruda Śląska ("sława" na cały kraj): ataki nożowników (zarówno mężczyźni jak i kobiety), agresywne patusy (normalni ludzie muszą uciekać, a powinno być odwrotnie), podpalenia domów i samochodów, wycinki katalizatorów, włamania do mieszkań, katowanie bezdomnego na przystanku, pobicia innych osób, wojny kiboli (także ze skutkiem śmiertelnym), bazgroły na murach, zakaz kupna piwa dla normalnych ludzi po 23.00, masowa wycinka kilkudziesięcioletnich,a nawet ponadstuletnich drzew (w zamian kostka, beton i drzewka liliputy-część już uschnięta). Tak to miało wyglądać?

 • Marian

  Na rok go do szpitala trupy wynosić i sprzątać po nich, to może zmądrzeje

 • Olek

  już po ryju widać ze z patologi pochodzi

 • Ernest_Vitczok

  Robiąc drogę dojazdową z ul. Imieli do szpitala było kwestią czasu, aż taka sytuacja się pojawi. Przecież ta ulica to wielka patologia, z którą miasto nic nie robi! Są tam bardziej niezrównoważone osobistości, które w przypływie alko lub zażycia dopalaczy zyskują nadludzkie siły.MOPS wie, Policja wie, SM woli nie zaglądać w te okolice.

 • bula

  Skoro tam tak niebezpiecznie,to ratownikom wydac bron do obrony,ana sanitarce nalepka ostra bron ikamera.

 • mM

  wychytać takich i sciepnąć nad Wołyniem

 • wirecki

  przywiązać śmiecia na polu do drzewa na 48 godz by stał na mrowisku, przyroda swoje zrobi, śladu nie bedzie , my podatnicy zaoszczędzimy

 • pacjent

  jaka matka i ojciec taki syn , wyrósł na bandyte, patologia była tam chyba od pokoleń, prawdziwy przykład wstydu hanyskiego na cały kraj.Dziwię się też tej kobiecie z karetki, kierowca wielokrotnie ją prosi by zadzwoniła na policje a ta ciagle swoje.Przydało by się jej jakieś szkolenie z zachowania w trudnych sytuacjach i testy na refleks w zachowaniu

 • ksiundz

  Wezwiesz Policje to tracisz cenne minuty. Nie dziwię się kobiecie że miała nadzieję że "Polak-patriota" nawalony za zasiłki z naszych pieniędzy w końcu się opamięta.

 • Dido

  A dlaczego nie obciążyć go kosztami oraz odpracowac społecznie z 200 godzin wynosąc zuzyte pamprsy czysprzatac chodniki pod szpitalem w pomaranczowej kamizelce z napisem szkodnik społeczny

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.