Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Podczas ubiegłego poniedziałku mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2021-07-14 07:45, aktualizacja: 2021-07-14 08:39

Bezpieczeństwo na drodze to jedne z głównych priorytetów rudzkiej policji. Codziennie policjanci z drogówki sprawdzają trzeźwość kierujących. Niestety ostatnie statystyki pokazują, że ciepłe letnie dni, a szczególnie weekendy sprzyjają spożywaniu alkoholu i wsiadaniu później za kierownicę. Tylko podczas ubiegłego poniedziałku mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców.

- Jak istotne jest bezpieczeństwo na drodze, wie każdy z nas. Każdy z nas jest bowiem jego uczestnikiem czy to będąc kierującym pojazdem, pasażerem autobusu komunikacji miejskiej, czy też pieszym. Każdy z nas bezpiecznie chce dotrzeć do celu. Aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze, codziennie w całej Polsce, do służby kierowani są policjanci drogówki. Dla rudzkiej drogówki bezpieczeństwo na drogach naszego miasta jest zadaniem priorytetowym - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Ruda Śląska: W czerwcu policja zatrzymała 42 kierujących po spożyciu alkoholu

Codziennie w swojej służbie w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa kontrolują przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów, sprawdzają prędkość z jaką kierowcy się poruszają, obsługują zdarzenia drogowe, a także sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Niestety, ciepłe letnie dni sprzyjają spożywaniu alkoholu i siadaniu w takim stanie za kierownicę samochodu. Jak wskazuje analiza zatrzymań, w czerwcu aż 42 kierujących wpadło w ręce policjantów kierując samochodami po spożyciu alkoholu. Kolejnych 23 kierujących odpowie za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem alkoholu w pierwszych 2 tygodniach lipca. Zatrważające jest to, że tylko wczoraj, czyli w poniedziałek 12 lipca mundurowi zatrzymali, aż 6 nietrzeźwych kierowców, a dwóch z nich miało już orzeczone sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.