RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Przy ul. Tomanka w Orzegowie powstają nowe TBS-y [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2022-07-26 12:00, aktualizacja: 2022-07-26 13:31

Trwa budowa mieszkań na wynajem przy ul. Tomanka w Orzegowie. Inwestycja jest realizowana przez Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok.

Budynek TBS powstaje w dzielnicy Orzegów

Będą się w nim znajdowały 44 mieszkania, w tym 39 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od ok. 50 m2 do 56 m2 oraz 5 mieszkań trzypokojowych o powierzchni od prawie 66 m2 do ok. 67 m2. W podziemnym garażu znajdą się 44 miejsca parkingowe.

Ruda Śląska otrzymała ponad 4,7 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu miasto uczestniczy w kosztach budowy mieszkań na wynajem przy ul. Piotra Tomanka. Obniży to wpłaty przyszłych najemców. 

Miasto będzie wskazywać najemców poszczególnych lokali. Pierwszeństwo będą miały osoby posiadające umowę najmu w zasobie komunalnym, co spowoduje zwolnienie lokali mieszkalnych dla osób oczekujących na przydział mieszkania z zasobu gminnego.

Bezzwrotne wsparcie w wysokości 4.724.188,83 zł będzie finansowane przez Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego i realizowany przez BGK Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa. Stopień obniżenia wpłacanej przez najemców partycypacji zależeć będzie od ostatecznych kosztów realizacji inwestycji.

Wnioski o najem

Wnioski o najem lokalu mieszkalnego dostępne są na stronie Regionalne TBS oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Można je składać w siedzibie RTBS Sp. z o.o. w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 76/U1 lub w  Urzędzie Miasta Ruda Śląska.

Ruda Śląska: Przy ul. Tomanka w Orzegowie powstają nowe TBS-y

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Baby

  No... pasuje jak pięść do nosa do starej Orzegowskiej architektury.... Kto na to zezwolił?? Kto wyraził zgodę na budynek w takim stylu o takim zewnętrznym wyglądzie? To naprawdę oburzające!!! Wola o pomstę do nieba! Kto za tym stoi???

 • Ernest_Vitczok

  Ten budynek bardziej pasuje niż patodom na Bytomskiej 22! Rudzki konserwator zabytków jak widać ma polot, ulicę wcześniej kazał malować elewacje w odcieniach szarości lub brązu!

 • Orzegowianka

  Patodomy to są dookoła Bytomskiej 22, śmierdzące kamienice i ich lokatorzy siedzący na fotelach całymi dniami racząc się trunkami

 • kwiatowe

  To bedzie oddalone kawalek od Rynku Orzegowskiego. Stylizowany budynek kosztowalby krocie.

 • Ciekawy

  Ciekawe jakie kalcje i opłaty za czynsz

 • giekar

  Jakaś wizualizacja lub część projektu przydałyby się.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.