Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Ruszyła tegoroczna edycja Kina dla Kobiet! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-03-18 11:00

Wczoraj w Kinie Patria odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Kino dla Kobiet". Na rudzianki jak zwykle czekało pełno atrakcji!

Kino dla Kobiet w Rudzie Śląskiej

"Kino dla Kobiet" to cykl spotkań, podczas których panie biorą udział w ciekawych wykładach i degustacjach, korzystają z zabiegów upiększających, a także oglądają filmy.  

- "Kino dla Kobiet" jest już w pewnym sensie marką pozytywnych spotkań. Wyjść z domu, oderwaniu się od codzienności, spotkań ze znajomymi, poplotkowaniu, ale również przypomnieniu nam o profilaktyce. Przypominamy Paniom jak ważne jest dbanie o związek z samym sobą - mówi Marta Glamb, organizatorka Kina dla Kobiet.

Spotkania w ramach cyklu "Kino dla Kobiet" w Kinie Patria stale cieszy się ogromną popularnością wśród rudzianek i nie tylko. 

- Początki Kina były wyboiste, nikt nie dawał szans temu projektowi. Pani Ewa, właścicielka kina dała nam zielone światło, ale i  tak z wielką rezerwą. Miało być na chwilę, a jest już prawie 10 lat. Bardzo cieszy mnie ta liczna frekwencja. To pokazuje, jak ważne są te spotkania i dodaje sił do działania. I tu znowu chce podkreślić najważniejszą dla mnie rzecz,  Kino dla Kobiet to nie tylko organizatorzy a wszyscy partnerzy oraz wy drogie Panie. Bez was ten projekt nie miałby najmniejszych szans na istnienie. Dziękuję wszystkim przyjaciołom kina, którzy od lat wspierają projekt i towarzyszą od początku tej drogi oraz Arkowi Wieczorkowi. Bez jego talentu scenicznego nie byłoby już to samo - mówi Marta Glamb.

Kobiecy wieczór w Kinie Patria

W piątkowy wieczór, 18 marca, w Kinie Patria odbyło się "Kino dla Kobiet". Było to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie. Tematem marcowego spotkania było szeroko pojęte szczęście. Dwoje prelegentów Iwona Łatacz oraz Jakub Janiak przybliżyło uczestniczkom spotkania ten temat.

Jak co edycję, podczas spotkań, oprócz tematów związanych z rozwojem, poruszane są również te związane z profilaktyką. Tym razem do współpracy została zaproszona Przychodnia Wirecka. Dr Paweł Ignacy, lekarz POZ odpowiedział uczestniczkom spotkania na kilka nurtujących je pytań, związanych z podstawową opieką medyczną. Panie mogły śmiało zadawać wszelkie pytania. 

Oprócz tego rudzianki mogły bezpłatnie  m.in. skorzystać z zabiegów kosmetycznych, czy skosztować przysmaków przygotowanych przez lokalnych producentów. Na zakończenie spotkania wyświetlony został film "Na Twoim miejscu".

Kino dla Kobiet kolejne spotkania

Kolejne spotkanie z cyklu Kino dla Kobiet odbędzie się 19 maja, później nastąpi przerwa wakacyjna i ponownie panie spotkają się 20 października. 

- Zapraszam serdecznie wszystkie Panie na wspólne spotkania w kinie Patria. Obiecujemy chwile radości, śmiechu oraz wzruszenia - zapewnia Marta Glamb.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Achim

    Pozwolilem zonie sie tam wybrac z kolezanka. Przynajmniej mialem spokoj w domu. Oczywiscie zona musiala najpierw posprzatac i mi nagotowac

  • gościu

    Nie gadaj że śmieci musiałeś wynieść!?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również