RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Biegu Wiewiórki

  • Dodano: 2022-01-20 15:30, aktualizacja: 2022-01-31 18:05

Miłośnicy biegania i zdrowego stylu życia już wkrótce spotkają się na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 w Rudzie Śląskiej. Właśnie ruszyły zapisy do kolejnej edycji Biegu Wiewiórki.

Pierwszy w tym roku Bieg Wiewiórki odbędzie się 26 marca

Wydarzenie to zainauguruje cykl 9 comiesięcznych zawodów, z których ostatnie odbędą się 5 listopada br. Warto dodać, że impreza ta skierowana jest do dzieci, osób uprawiających nordic walking, a także biegaczy amatorów i sportowców zrzeszonych w klubach sportowych. Ci ostatni, podobnie jak w roku ubiegłym, będą mogli pokonać maksymalnie dystans półmaratoński.

Tak jak każdego roku bieg rozpoczynał się będzie i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej nr 15 Sportowej. W trakcie biegu jego uczestnicy pokonają pętlę o długości 4,2 km, która przebiega przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogą sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m.

Ruszają zapisy do kolejnej edycji Biegu Wiewiórki

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Wysokość wpisowego na bieg i nordic walking wynosi 20 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci. W przypadku zapisów w biurze zawodów w dniu biegu opłata wyniesie 35 zł (osoby dorosłe) i 15 zł (dzieci).

Podczas każdego biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają upominki ufundowane przez organizatora, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy. Czekał będzie też na nich poczęstunek.

Warto dodać, że pod koniec cyklu statuetka "Rudzka Wiewiórka" oraz upominki powędrują do najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują przynajmniej siedem razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji. Dotyczy to również biegu na dystansie 1000 m. Co więcej, dorośli i dzieci, którzy wystartują we wszystkich zawodach, czyli dziewięć razy,  otrzymają "Dużą Rudzką Wiewiórkę".

Terminy Biegu Wiewiórki

  • 26 marca 2022 roku, 
  • 23 kwietnia 2022 roku, 
  • 21 maja 2022 roku, 
  • 18 czerwca 2022 roku, 
  • 09 lipca 2022 roku, 
  • 20 sierpnia 2022 roku, 
  • 17 września 2022 roku, 
  • 22 października 2022 roku, 
  • 05 listopada 2022 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.