RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Transmisja Mszy św. Barbórkowej

 • Dodano: 2019-11-26 06:30, aktualizacja: 2019-11-26 06:44

W niedzielę, 1 grudnia o godz. 13:00 zostanie odprawiona msza św. z okazji uroczystości św. Barbary w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach.

Będzie ona transmitowana przez TV Polonia.


Komunikat Metropolity Katowickiego


Drodzy Górnicy!
Drodzy Mieszkańcy Rudy Śląskiej!

Jest tradycją, że z okazji święta św. Barbary Telewizja Polonia transmituje o godzinie 13.00 Mszę św. z jednej z górniczych parafii. W tym roku – w niedzielę 1 grudnia – transmisja zostanie przeprowadzona z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Rudzie Śląskiej–Bielszowicach. Przekaz górniczej Mszy św. cieszy się zazwyczaj wysoką oglądalnością. Wielu w kraju i za granicą chętnie łączy się z modlitwą górników. Dla wielu jest ona budującym umocnieniem, zwłaszcza, gdy żyją w świecie dystansującym się od Boga i Kościoła.

 

Informując o tym ważnym dla górniczego środowiska wydarzeniu, serdecznie zapraszam wszystkich górników, zwłaszcza pracujących na kopalni „Bielszowice” i innych kopalniach naszego miasta do udziału w tej Mszy św., która jest niezwykłym świadectwem naszego przywiązania do Chrystusa i Kościoła, ale także wyrazem etosu górniczej pracy i tradycji. Do udziału zapraszam również rodziny górników, emerytów górniczych, kopalniane i związkowe poczty sztandarowe.
 

Wszystkich zachęcam do uprzedniego przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania, aby potem w pełny sposób uczestniczyć we Mszy św., przyjmując jej owoce – Komunię świętą. To także bardzo ważne świadectwo górniczej pobożności, ważne tym bardziej, że właśnie 1 grudnia – w I niedzielę Adwentu, rozpoczynamy realizację nowego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce. Jego hasło brzmi: Eucharystia daje życie!
 

W czasie Mszy św. będziemy wspólnie wypraszali potrzebne wam – drodzy Górnicy – łaski. Będziemy prosili Bożą Opatrzność – przez wstawiennictwo św. Barbary – aby ubezpieczała waszą codzienność i przyszłość, aby w górniczej społeczności zawsze zwyciężała solidarność i wzajemny szacunek.
 

Na każdy dzień górniczej pracy mówię wam "Szczęść Boże” i raz jeszcze zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym w Bielszowicach.

Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki

Komentarze (30)    dodaj »

 • Hanys

  Powiem tak jak by gorole siedzieli na wsi to my byśmy na 300 fedrowali ale była łapanka i teraz frdrujemy na 1000.

 • Lody

  Barbórka jest 4 grudnia . WON z PISOWSKĄ TV

 • Handzlik z Kolomyji

  Poj....lo wos Slazoki-za duzo jycie zuru i wodzionki,a halskyjza wylazi wom ze szczewikow-szkoda ino ,ze gupota niy mo skrzydel,bo furgalibyscie jak golymbie-tyla z wos zlosci wylazi-wszystko wom przeszkadzo.

 • Kneflikorz

  I ta msza specjalnie do tv robidobrodziej kery fedrowoł na bielszowicach.... Żal. Pl

 • Mikołaj

  a co będzie robił p. Skworc 4 XII!? - nie ma czasu dla Górników!?.... Niepoważny gość.....

 • Grażyna

  To śmieszne i niepoważne żeby BARBÓRKA była w kościele już 01.12 !!!Czy wszystko już zwariowało?? Masz racje to Wielkanoc ,Dzień nauczyciela i inne proponuje przenieśc na lipiec bo jest świetna pogoda i są wakacje....A co będzie obchodzone 4 grudnia???

 • górnik

  Ta mszo bydzie na caly świat.przezTV Polonia.4XII grudnia też bedzie dla górników.Słucha ogłoszeń .

 • Jarosław

  Niech arcybiskup wymodli żeby górnictwo było kiedyś dochodowe i żeby te gorole co przyjechali na Śląsk wrócili już na swoje wsie!!!

 • Hajer z Bielszowic

  Mszo Barborkowo jest 4.12 ło 10.00 a niy w niydziela.

 • Mamamuminka

  Chodzi o to, że w ndz wyzbierają więcej kasy od owieczek

 • hanys

  Idz posiedzieć do ogrodowyj,lub do damy pik,niy mosz daleko.

 • Krzysztof

  Do wszystkich którzy narzekają na górnictwo . Górnictwo przez wieki rozwijało miasta na śląsku , gdyby nie to , Śląsk byłby teraz , za[...]iem na mapie Polski , a wielu z was do dzisiaj przerzucało by gnój na wsi.

 • kwiatowe

  Wszytko kiedys sie konczy. Im szybcie to zrozumiemy to moze Slask ruszy do przodu, bo gornictwo juz go na pewno nie pociagnie. Szacunek i pamiec, tyle zostanie po tej branzy.

 • Achim

  APELUJĘ DO POLICJANTÓW O WZMORZONE KONTROLE TRZEŹWOŚCI !!! nie tylko rano, ale przez cały dzień 4-5 grudnia !!!

 • Yogi

  WzmoRZone kontrole trzeźwości powinny być od piątkowego popołudnia do poniedziałku rana + codziennie rano tak do ok.11. I nie cały czas w tych samych miejscach. Jeżdżąc po RŚl wiadomo gdzie można się "ich" spodziewać.

 • górnik

  Temu Arcybiskupowi to już bije na dekiel msza barbórkowa 1 grudnia!!!! A 4 grudnia to Co???? Nawet bym się nie odważył przyjść 1 grudnia w mundurze do kościoła bo akurat w niedziela muszą zrobić transmisja w TV a 4 grudnia nie idzie??? Jo proponują pasterka tyż zrobić w inny dzień...... I po jaką cholerę o północy jak można w połednie

 • Cyna

  Chopie ogarnij się , może Arcybiskup ma inne obowiązki w ten dzień ( 4.12 ) może ma mszę w innym miejscu , przecież nie może być wszędzie , a ty jak bajtel się obrażasz.

 • Łuk

  Może z tej okazji PREZERO wywiezie przepełnione kubły na popiół!?

 • Maxsiu

  Panie Alojzy płakać to tylko do pgg

 • Ona

  Może z tej okazji posprzątają syf na ulicy Powstańców śląskich i śmietnik przy kamiennicy 26 !! Bo wstyd za tą ulicę !!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.