Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wiktor Skworc dziękował górnikom, w kościele pw Marii Magdaleny, za ich trud i poświęcenie

  • Dodano: 2019-12-03 12:30, aktualizacja: 2019-12-04 08:27

W ubiegłą niedzielę z okazji uroczystości św. Barbary w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach została odprawiona msza święta. Nabożeństwo było transmitowane przez telewizję regionalną oraz TV Polonia.

Podczas homilii metropolita katowicki dziękował górnikom, w kościele pw. Marii Magdaleny w Bielszowicach, za ich trud i poświęcenie.

To Wy gwarantujecie bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju – mówił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w czasie mszy świętej barbórkowej.

Hierarcha zwrócił także uwagę na uwarunkowania, w których obecnie funkcjonuje sektor wydobywczy. Wskazał na politykę klimatyczną Unii Europejskiej oraz spadające ceny węgla na rynkach światowych. Przyznał, że w związku z tym ten rok - w przeciwieństwie do dwóch poprzednich - nie był łatwy dla górników.

Metropolita zwrócił także uwagę, że eksploatacja w kopalniach jest prowadzona w coraz trudniejszych warunkach, co sprawia, że wzrastają jej koszty. Hierarcha podziękował górnikom za ciężką, trudną i niebezpieczną pracę.

- Zapewniacie nam energię elektryczną, ciepło oraz bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju – mówił abp Skworc, który prosił górniczą brać, aby przestrzegać przykazań oraz przepisów BHP.

W barbórkowej mszy uczestniczyli m.in. wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Adam Gawęda, senator Dorota Tobiszowska, wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer oraz zarząd Polskiej Grupy Górniczej. Nie zabrakło także pocztów sztandarowych z kopalń wchodzących w skład PGG.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • boluś

    To już Dorotka ni miała się bele kogo stanąć? Dej się dziołcha pozor coby Cie tyż niy ' zaurocył ' !

  • Busfarer

    Szczęść Wam Boże Gornicy.Jeździłem z Wami 40 lat i duzo się. nasluchalem jaką Macie Ciężką Pracę. Trzeba dużo Odwagi!!!Mialem okazję Patrzeć na tą Mszę Sw. Super!!!

  • Achim

    Wiktor fajny chop

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.