Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Utworzono Klub Radnych pn. Niezależni Rudzianie

 • Dodano: 2020-08-05 06:00, aktualizacja: 2020-08-05 06:13

Dnia 1 lipca 2020 r. w Radzie Miasta Ruda Śląska utworzono Klub Radnych pn.: „Niezależni Rudzianie”.

Klub został założony przez Radnych Rady Miasta Ruda Śląska: Romana Kubicę, Marka Szymańskiego, Łukasza Wodarskiego, Rafała Wypior.

Jak twierdzą członkowie klubu, priorytetem jest działanie dla dobra miasta i jego mieszkańców bez zbędnych politycznych utarczek. Radni chcą stawiać na samorządność, zrównoważony rozwój naszego miasta, ekologię, działalność Organizacji Pozarządowych, Klubów Sportowych oraz pielęgnowanie śląskiej historii, kultury i tradycji.

Wiemy, że tylko razem jesteśmy w stanie wiele zmienić, dlatego podjęliśmy decyzję o wspólnej współpracy - twierdzą radni. Tworzymy otwarty, pełen dobrych wartości i optymizmu Klub Radnych „Niezależni Rudzianie”, dla których głos każdego mieszkańca jest ważny. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnych rozmów! W ten sposób możemy zmienić nasze miasto na lepsze.

Komentarze (32)    dodaj komentarz »

 • olo

  Niezależni? A gdzie pracują? ;)

 • Andrzej Rosa

  Dał im przykład Wojtek Kałuża. Tak jestem z Platformy Obywatelskiej.

 • Realista

  A w Rudzie nie ma czasem koalicji POPiS?

 • Jon

  No ja, POPIS wspólnie głosował przeciwko podwyzkom opłat za śmieci. To tako koalicja to mi się nawet podobo.

 • Kamil z Halemby

  Napisałem do Pana Wodarskiego wiadomość na mesengerze w sprawie interwencji na ul.Leśnej (Halemba) o pomoc w zmianie organizacji ruchu. 1/3 jest jako jednokierunkowa a przydało by się żeby koło kościoła też tak było bo w niedziele ulica ta jest sparaliżowana. Minął rok i nie uzyskałem odpowiedzi a i na Leśnej też się nic nie zmieniło. Więc uważam że on i tak nic nie zrobi bo nie ma wyborów i nie musi dbać o swoj wizerunek jak nie potrzebuje żeby oddać na niego swój głos.

 • Dd

  Porażka, radni bezradni nic nie robią tylko mordy do koryta pchają

 • Mieszkaniec

  Jeśli Ci radni faktycznie chcą coś zrobić dla mieszkańców - jestem za, ale jeśli to polityczna ściema, żeby w grupie więcej ugrać dla siebie i swoich rodzin - powinno się ich dożywotnio wywalić z rady. Pożyjemy- zobaczymy, czy któryś z tych radnych lub z ich rodzin będzie się wpychał do zarządu miasta, spółek miejskich, czy innych miejskich jednostek. Mam was na oku !

 • Darek

  Hmmm niezależni radni w Rudzie śląskiej coś mi to przypomina...

 • zależy kto

  "Niezależni", dla przypomnienia: Rafał Wypiór (KO), Łukasz Wodarski (KO), Marek Szymański (KO), Roman Kubica (założyciel partii ŚPR). Zatem ustanowią zarząd nowego towarzystwa wzajemnej adoracji i co najważniejsze... skarbnika :-). Tak się trzepie kasę z podatków :-)

 • Zygmunt

  Czyżby kampania wyborcza w rudzkim samorządzie już się rozpoczęła ? Do wyborów jeszcze daleko, a z tych radnych do zarządzania nikt się nie nadaje, więc dajcie sobie spokój. A swoją drogą - ciekawe, czy znowu będziemy przerabiać uchwałę o sporcie seniorskim, z nastawieniem na piłkę ręczną, siatkówkę i z wiodącym klubem piłkarskim ? Może mieszkańcy powinni się zainteresować dlaczego dwie rodziny w tym mieście tak bardzo nalegają na sport seniorski. Czyżby prowadziły jakieś firmy związane ze sportem ???

 • Rudzianka

  100% prawda !!! Już raz próbowali przepchnąć uchwałę dotyczącą sportu seniorskiego w głównej mierze mając na uwadze swój Klubowy interes rodzinny .

 • Anna

  Jak ten Wodarski jest jak jego brat, to ja dziękuję.

 • Górnik z oxfordu.

  Dokładnie taki sam. Uczył niemieckiego na oxfordzie. Dał mi ultimatum. Albo zdaje mature z angielskiego i dostane na koniec z niemieckiego2 albo zdaje niemiecki na maturze, a na koniec z niemieckiego mam 1 i komis w sierpniu.

 • maj

  czyli nieuk byłeś. poszedł raczej na rękę ci

 • boluś

  Jak bardzo som niyzależni styknie luknonć jak głosujom w istotnych dla mieszkańców sprawach. Za wzrostem opłaty śmieciowej przipomna Kubica i Wpior' ZA !!! Niy wspomna o wadze podnoszonych bez niykierych spraw typu [...]erele. Radni som od patrzynia WŁADZUNI na łapki i kontrolowania jej a niy kryncynia wspólnych lodów.

 • Jorg

  Ciekawe kaj sprawdzosz, jak mie wyszło, że głosowali inaczej

 • boluś

  Mom wydruk z tego głosowania a sprawdzić mogesz na BIPie!

 • Realista

  To kolo źle widzisz. Najpierw sprawdź swój druczek, datę i czego głosowanie dotyczyło

 • anty

  wodarski tez glosowal ZA podniesieniem oplaty smieciowej, kolejna partia sie tworzy po to aby ugrac swoje a nie nasze rudzian. sprawdzic interpelacje i ile spraw zalatwili dla mieszkancow miasta punkt po punkcie pokazac co mieszkaniec chciał a radny zalatwił!

 • Tomasz M.

  A dlaczego miasto podnosi opłatę śmieciową? Bo rząd w osobie Jarosława Kaczyńskiego podnosi zobowiązania samorządów wobec nauczycieli, urzędników, firm sprzątających (minimalna krajowa wzrosła) a pieniędzy z budżetu Państwa na to nie dokłada, więc samorządy muszą w jakiś sposób te pieniądze zdobyć...

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.