Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: W jednym z budynków przy ul. 1 Maja doszło do pożaru sadzy w kominie

  • Dodano: 2021-02-08 12:00, aktualizacja: 2021-02-08 15:41

Dzisiaj, 8 lutego, przed południem rudzcy strażacy zostali wezwani na ulicę 1 Maja 360 w Czarnym Lesie, gdzie zapaliła się sadza w jednym z kominów. Strażacy apelują - nie zapominajmy o przeglądach i czyszczeniu!

Zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku wielorodzinnego przy ul. 1 Maja 360 wpłynęło w poniedziałek. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Pożar szybko został opanowany. Jak informuje st. kpt. Mariusz Kita, oficer prasowy PSP w Rudzie Śląskiej, nie było osób poszkodowanych. Obecnie jeden pas jezdni w kierunku dzielnicy Ruda, jest wyłączony z ruchu. 

Strażacy apelują, aby nie bagatelizować obowiązkowych przeglądów kominów. Pożar sadzy jest bardzo niebezpiecznych. Zapaleniu się sadzy w kominie towarzyszy bardzo głośny szum spowodowany trwającą gwałtowną reakcją spalania. Paląca się w wysokich temperaturach sadza może spowodować pęknięcia i nieszczelności w przewodzie kominowym. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się z szczelin komina może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostać się również dym oraz dwutlenek węgla.

Co robić, gdy podejrzewamy, że doszło do takiego pożaru?

  • wezwać straż pożarną na 998 lub 112,
  • w żadnym wypadku nie zalewać paleniska wodą,
  • zamknąć dopływ powietrza do pieca lub kominka.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jorg

    Znowu? Czy po poprzednim zapaleniu sadzy nie było kominiarza? Czy przeczyścił tylko wypalony komin, a reszte olał?

  • dewil

    Tam już drugi raz w tym roku strażacy interwieniowali. Przypadek ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.