Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: W jednym z budynków przy ul. Szarotek znaleziono pocisk artyleryjski!

 • Dodano: 2022-04-21 11:15

Wczoraj w jednym z budynków przy ul. Szarotek znaleziono pocisk artyleryjski! Łącznie z budynku i jego okolic ewakuowano 32 osoby. 

W Rudzie Śląskiej znaleziono niewybuch

Do zdarzenia doszło w środę - 20 kwietnia. Około godziny 10:00 policjanci z Rudy Śląskiej przyjęli zgłoszenie od pracowników administracji, informujące o podejrzanym przedmiocie przypominającym nabój, który znaleźli w mieszkaniu zmarłego rudzianina. Na miejsce wysłano patrol i policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Szybko okazało się, że pracownicy sprzątający mieszkanie znaleźli cały blisko 40 cm nabój przeciwpancerny mogący pochodzić z czasów II wojny.

- Po przyjeździe na miejsce stróżów prawa okazało się, że w jednym z pomieszczeń mieszkania w bloku przy ulicy Szarotek w kącie stoi duży nabój prawdopodobnie przeciwpancerny. Policjant wchodzący w skład nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego określił, że znalezisko stanowi ogromne zagrożenie - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Ewakuowano 32 osoby

Po konsultacji z policyjnymi pirotechnikami z Katowic zabezpieczono miejsce znalezienia i ewakuowano mieszkańców budynku. Na miejsce zdarzenia została wezwana także Straż Pożarna. 

- Policja przed naszym przybyciem przeprowadziła ewakuację 32 osób. Strażacy rozstawili namiot pneumatyczny, gdzie ewakuowani lokatorzy mogli się schronić, ogrzać, napić ciepłej herbaty - czytamy na stronie PSP Ruda Śląska. 

Znalezisko zostało zabrane przez specjalistyczny zespół policyjnych kontrterrorystów i przewiezione przystosowanym do tego samochodem na gliwicki poligon, gdzie ten niebezpieczny artefakt został zdetonowany. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. 

- Przestrzegamy "zbieraczy" i amatorów rozkręcania leśnych znalezisk, przekonanych o swoich umiejętnościach przy neutralizacji: takie działanie jest nie tylko niezgodne z prawem, może też stanowić zagrożenie wybuchem - apelują policjanci.

Komentarze (4)    dodaj »

 • kurde bele

  to napewno pozostałość po wojokach przeklętych i ich szarych szeregach

 • Adolf

  Dziadek miol pamiatka z niemieckiego wojska

 • Koks

  Wanil to twoje?

 • Wanil

  Nie. To Cynamona

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również