Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: W jednym z budynków przy ul. Tiałowskiego doszło do pożaru sadzy w kominie

 • Dodano: 2021-03-23 10:30

Wczoraj, 22 marca, po południu rudzcy strażacy zostali wezwani na ulicę Antoniego Tiałowskiego w Goduli, gdzie zapaliła się sadza w jednym z kominów. Strażacy apelują - nie zapominajmy o przeglądach i czyszczeniu!


Godula: Pożar sadzy w kominie

Zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku wielorodzinnego przy ul. Antoniego Tiałowskiego wpłynęło w poniedziałek. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Pożar szybko został opanowany. Jak informuje st. kpt. Mariusz Kita, oficer prasowy PSP w Rudzie Śląskiej, nie było osób poszkodowanych. 

Strażacy apelują, aby nie bagatelizować obowiązkowych przeglądów kominów. Pożar sadzy jest bardzo niebezpiecznych. Zapaleniu się sadzy w kominie towarzyszy bardzo głośny szum spowodowany trwającą gwałtowną reakcją spalania. Paląca się w wysokich temperaturach sadza może spowodować pęknięcia i nieszczelności w przewodzie kominowym. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się ze szczelin komina może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostać się również dym oraz dwutlenek węgla.

Co robić, gdy podejrzewamy, że doszło do takiego pożaru?

 • wezwać straż pożarną na 998 lub 112,
 • w żadnym wypadku nie zalewać paleniska wodą,
 • zamknąć dopływ powietrza do pieca lub kominka.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • ED

  A co na to KOMINIARZE , gdzie oni są

 • Rudzianka

  Na Tialowskiego regularnie od początku sezonu grzewczego już kilka lub kilkanaście razy interweniowała straż Oby jak najszybciej podłączyli ich do centralnego Kopca cały czas niekiedy pół Goduli zakopcone i wszyscy się trujemy

 • [...]a

  Za to oni wiedza co robic....jak w zeszlym roku u mnie w budynku 4 pietrowym zapalila sie sadza pajace bez zadnego uprzedzenia wciepli kule w konin co spowodowalo jego zapchanie i caly dym czad i syf wydostal sie do mieszkania przez piec.gdybym spal po nocce to po gosciu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.