Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska włączyła się w wojewódzką kampanię "Bezpieczny sk8park&pumptrack"

 • Dodano: 2020-08-04 11:00

W poniedziałek, 3 sierpnia, ruszyła wojewódzka kampania "Bezpieczny sk8park&pumptrack". W tym samym czasie akcja odbyła się w ponad 30 miejscowościach województwa śląskiego. Jej organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Ruda Śląska włączyła się w wojewódzką kampanię "Bezpieczny sk8park&pumptrack". Wczoraj funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w Parku Strzelnica oraz na osiedlu Kaufhaus przypominali o zasadach bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas korzystania ze skateparków, pumptracków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach.

- Młodzi ludzie, którzy spędzają swój wolny czas w skateparkach, często nie mają odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze oraz sprzętu przystosowanego do jazdy wyczynowej. Czasem także gubi ich brawura i brak umiejętności - mówił Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej. - Może to być powodem wielu wypadków, a konsekwencją tego są liczne urazy ciała, które często niosą za sobą bardzo poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego, aby zapobiec tym przykrym zdarzeniom, postanowiliśmy włączyć się w kampanię i informować użytkowników skateparków i pumptracków, w jaki sposób z nich korzystać – dodał.

Akcja odbyła się wczoraj w Parku Strzelnica oraz na osiedlu Kaufhaus. Pomimo deszczu na spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej przybyło wielu młodych rudzian wraz z rodzicami. Podczas poniedziałkowej akcji funkcjonariusze nie tylko informowali i pouczali uczestników o tym, jak w odpowiedni sposób korzystać ze skateparków i pumptracków, ale także rozdawali ulotki, na których wypisane zostały zasady bezpieczeństwa. Nie zabrakło też konkursów i quizów na temat bezpieczeństwa.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania!

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • lisek

  A dzieci bez maseczek i bez zachowania odległości...super...

 • pracownik sierpniowy

  Lepiej bez, niż z odkrytym nosem...

  • pracownik sierpniowy
   2020-08-04 15:45
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.