Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Za nami wyjątkowa roztańczona noc [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-04-28 09:30

W Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty, jak co roku, odbyła się Noc Tańca. Była to znakomita okazja do zobaczenia najlepszych śląskich tancerzy.

Noc Tańca 2024 w Rudzie Śląskiej

Śląski Teatr Impresaryjny nawiązując do tegorocznego święta, zorganizował w sobotę, 27 kwietnia swoistą "Noc Tańca". O tym, że Ruda Śląska jest bardzo "roztańczonym" miastem, nie trzeba nikogo przekonywać. W samym tylko Śląskim Teatrze Impresaryjnym działa 5 grup tanecznych, w których trenują zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak i seniorzy – szlifując swój warsztat w tańcu musicalowym, flamenco, tańcu w kręgu dla seniorów, tańcu z elementami fitness w folkowym stylu oraz tańcu dla dzieci i młodzieży.

Na deskach ŚTI zaprezentowali się zdolni tancerze. Mogliśmy zobaczyć występy m.in.: Zespół taneczny SOUL, Klub Master Kid, Śląska Scena Młodych, McGahan Lees Poland, Mażoretki Pantery, Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe w Gliwicach, Szkoła Tańca MOVI z Chorzowa, Tiri Tiri Tany, Flamenco Inspired, Slavica Dance. Przewodnikiem tegorocznej "Nocy tańca" była Nina Siwy.

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego działający pod auspicjami UNESCO, wybrany na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Każdego roku z okazji Dnia Tańca inny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również