Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii w Aquadromie

  • Dodano: 2023-07-06 14:15

W drugim tygodniu wakacji policjanci rudzkiego garnizonu sierż.szt. Roland Mitkowski oraz sierż.szt. Mateusz Pandzioch przeprowadzili spotkanie dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji z uczestnikami półkolonii pływackich „Figle migle”. Organizatorem półkolonii jest rudzki park wodny Aquadrom, który zawsze podczas organizowanych półkolonii zaprasza na spotkania rudzkich policjantów.

Wiedza zdobyta przez dzieci będzie owocowała przez następne lata

Dzielnicowy i profilaktyk promowali wśród dzieci modę na bezpieczne spędzanie letnich dni. Takie spotkania są ważne przez specyfikę miejsca odbywania półkolonii – park wodny, w którym nietrudno o negatywne skutki nieprzemyślanych działań. Takie spotkania to dla policjantów dobra okazja do przypomnienia młodym rudzianom o zasadach zachowania bezpieczeństwa. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czyhać na młodych ludzi w czasie pobytu nad wodą, w górach, ale i również w przestrzeni miejskiej. Oczywiście była również mowa o prawidłowym zachowaniu w internecie, gdzie w obecnych czasach dzieci spędzają dużo czasu.

Młodzi ludzie mogli posłuchać o konsekwencjach fotografowania i przerabiania zdjęć, w celu wyśmiewania kogoś, bez zezwolenia osoby uwiecznionej na zdjęciu. Również o tym jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach i o tym, dlaczego trzeba ubierać kask, gdy podróżujemy rowerem. Zostały przedstawione zasady postępowania w momencie styczności z dzikimi zwierzętami, nie tylko w lasach, czy parkach, ale obecnie nawet w miastach. Mundurowi poinformowali, jak trzeba się przygotować, aby zminimalizować możliwość wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji w górach. Dzieci aktywnie uczestniczyły, zadawały wiele pytań oraz opowiadały interesujące historie. Warto zapamiętać, że wiedza, którą uczestnicy spotkania pozyskali, może być przydatna nie tylko w trakcie tegorocznego lata, ale również ich całego życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również