Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci ujawnili kolejne kradzieże energii elektrycznej

  • Dodano: 2020-01-29 06:30, aktualizacja: 2020-01-29 06:54

Rudzcy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej.

W wyniku podjętych kontroli policjanci ujawnili dwa nielegalne podłączenia w mieszkaniach

Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Policjanci z komisariatu w Rudzie wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tego typu akcje sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem właściciele dwóch mieszkań przy ulicy Hlonda kradli prąd.

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłata za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Edek

    Proszę sprawdzić w Rudzie 1 na ulicy Starowiejska 15

  • Lugo

    I oczywiście cały parter i 1 piętro na Kokota 3.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również