Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci wrócili do szkoleń strzeleckich

  • Dodano: 2020-06-05 06:15, aktualizacja: 2020-06-05 06:22

Po przerwie spowodowanej koronawirusem, rudzcy policjanci wrócili do szkoleń strzeleckich.

Służba policyjna to nie tylko patrolowanie ulic, ściganie przestępców czy dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszych miast, ale również posiadanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich. Taktyka, sprawność i zdolność strzelecka mogą zdecydować o losach policjanta i innych osób.


Od środy policjanci z Rudy Śląskiej znów rozpoczęli zajęcia strzeleckie, które odbywają się na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich.

Przerwa spowodowana była obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa

Podczas prowadzonych zajęć mundurowi, którzy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny mieszkańców naszego miasta, weryfikowali swoje umiejętności strzelania z broni krótkiej. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie oraz doskonalenie kunsztu posługiwania się bronią palną. Oprócz typowych strzelań statycznych, których głównym celem jest celność oddawanych strzałów, policjanci ćwiczyli także strzelanie szybkie i dynamiczne. To właśnie ono w największym stopniu odwzorowuje rzeczywiste sytuacje, w których policjanci mogą się znaleźć podczas służby. Liczy się wtedy opanowanie, celność i szybkość reakcji. Każdy mundurowy ma świadomość, że wychodząc na służbę, może napotkać sytuację, w której będzie musiał sięgnąć po ostateczny środek przymusu – broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego posługiwania się bronią, którą cyklicznie musi ćwiczyć każdy stróż prawa. Wszystkie szkolenia przeprowadzane są pod czujnym okiem policyjnych instruktorów.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Karlus

    A kogo to..... ?

  • Padre

    Teraz wzrośnie liczba rewirantów z ranami postrzałowymi

  • Mieszkaniec

    Dziś słyszałem w tv że dziecko od jednego strzału ma kilkanaście ran - to jest sztuka i umiejętność.Kilka pocisków i armia wroga leży.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.