Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianin chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił prawie 150 tys. złotych!

 • Dodano: 2021-03-04 13:00, aktualizacja: 2021-03-04 17:14

Policjanci coraz częściej zostają powiadamiani o oszustwach komputerowo-bankowych, związanych z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem.

Uwaga na oszustów obiecujących zysk z inwestycji

Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy inwestycyjnej, nakłaniają pokrzywdzonych do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejmują władanie kontem bankowym przelewając z niego zgromadzone środki.

Oszukani zamiast spodziewanych wysokich zysków z inwestycji, odkrywają na swoim koncie brak pieniędzy i czasem zaciągnięty kredyt. Właśnie wczoraj (3 marca) zgłosił się pokrzywdzony rudzianin, który został okradziony w ten sposób.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej stracił prawie 150 tysięcy złotych

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że chcąc zainwestować w kryptowaluty, trafił na firmę, która miała mu w tym pomóc. W rozmowie telefonicznej oszust podający się za brokera nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały pomóc w odebraniu zarobionych pieniędzy. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do komputera i bankowości elektronicznej rudzianina i dokonali nieautoryzowanych transakcji, wyprowadzając z jego konta blisko 150 tysięcy.

Policja przestrzega przed nawiązywaniem współpracy z podmiotami (niezależnie od nazwy), które oferują niezwykłe okazje zarobku! Stanowczo ostrzega przed podawaniem obcym osobom swoich danych, szczególnie niedopuszczalnym jest instalowanie jakichkolwiek niesprawdzonych aplikacji na urządzeniach, z których logujemy się do bankowości internetowej.

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • jeb bolusia i rsl

  W Rosji dużą popularnością cieszyły się piramidy finansowe tworzone przez Siergieja Mawrodiego – w latach 90. działało przedsiębiorstwo MMM, a jego kontynuacją było m.in. przedsiębiorstwo MMM-2011. Mawrodi wymyślił wirtualną walutę nazwaną MAWRA, na którą przeliczano pieniądze, przekazywane w pełnej konspiracji przez uczestników piramidy (wartość tej waluty zależała od kondycji piramidy i była tym wyższa, im wyższe były nowe wpłaty)

 • jeb .bolusia i rsl

  wszystko ok ale inwestować w krypto waluty ;))bez jaj Amber gold niczego nie nauczył ?ale z drugiej strony sam byłem mamiony na krypto waluty obiecalismy z zajomymi iz wejdziemy po 300 koła na 10 % od zysku oraz udzia ły co rok 10 procent pod kopalnie bitcoin czesć oficjalnie cześc Dark net itd - oczywisci (była to lipka z naszej strony)- koleś tak sie nakrecił że chyba chodził najarany jak szczerbaty na landrynki ...pewnie juz liczył na czyszczenie kont itd .... (straszniwe sie zdziwił po wizycie odpowiednich służb ;))))... a co do goscia jezeli chciał 15o koła zainestować ...to wystarczyło w cos realnego namacalnego .... ewentualnie kruszec ...np Gold

 • ndjdhdhhd

  gdyby obiecali mu dochodową inwestycje w zloto to tez bys piał ze to bez sensu? mówimy o oszustach, nieważne co obiecują bo z krypto nie ma to nic wspólnego

 • boluś

  Facio ty to DZIYŃ ŚWIRA mosz codziennie! Weź leki'te z Apteki'zrób kupkę wytrzyj du.kę. Użyj papieru i niy oblizuj łapek ino umyj.

 • ker

  Przy tak wysokim kursie bitcoina chyba tylko idiota zainwestuje.Ale ........ może się mylę?

 • boluś

  150 na koncie? Tyż kca być takim idiotom ! Fto mi wpłaci?

 • jeb .bolusia i rsl

  Bolus ty to sie nawet nie nadajesz do obsługi ..domofonu ;)) ty za[...]jac za 3 brutto albo 3500 netto max ;))) nigdy nie zobaczysz 150 tys dla ciebie to kosmiczna kwota ;)) a ludzie tyle wyciągaja z pensji w skali roku netto ;))

 • Rudzianka

  Tak szczerze z calego serca mu współczuję.3 maj się chłopie,mam nadzieję ze odzyskasz pieniądze.

 • Smiatek

  Debil

 • Janusz

  Nie żałuję. Te wszystkie szybkie zarobki są dla pazerniakow. Trzeba być durniem, żeby wierzyć w te bzdety o tysiącach w ciągu dnia.

 • Karl

  Jak ktoś mo 150 koła na koncie, to z założenia uczciwy nie nie jest, tak że jakoś mi go nie żol za bardzo. Inno sprawa co za imbecyle taką kasą obracają...

 • Pracownik marcowy

  Buahaha chłopie ty to naprawdę masz mentalność ugandyjskiego szamana. Z założenia to takie wpisy jak twój piszą seksualni i ekonomiczni frustracji.

 • jeb .bolusia i rsl

  toś wymyslił ;)) pomyśl sobie ze pracujac ..normalnie po 8 lub 7 godzin of poniedziałku do piatku -soboty niedziele wolne dni świąteczne .również wychodzi się w skali roku 150 tys ;)) przelicz x 12 miesięcy i wychodzi pensja Tłuku ;)) ale ty pewnie za[...]sz na tasmie lub ob[...]j kopalni i nigdy z poza syfu rsl nigdzie nie wyjechałeś -

 • Hanys

  To wannie ktoś musi zarabiać żeby mieć 150tys na konci musiał by mieć ponad 10tys wypłaty co miesiac

 • jeb .bolusia i rsl

  i oto chodzi dostać 10 tyś netto żaden problem oczywiście trzeba spełniać warunki języki obce 2 (to standard) i wiadomo że nie fizyczna ;))) sam mam średnią krajową tak zwana podstawę 5973,75 zł brutto, netto ok 4,500 do tego miesięczne premie (stałą w ok 1.500 ) oraz od projektów klienta _projekty w przedziałach min 10 tys do max 200 tys -Od wysokości projektu mam srednio 5-20 % wiec spokojnie ychodzę pensji 10 tys mieśiecznie nawet 13 /15 miesięcznie ..l.

 • Halemba

  No i ? Tylko fizyczny i tak musi wykończyć to. Bez fizycznych ,byłbyś nikim

 • jeb bolusia i rsl

  Co wykonczyć? projekt? no to jesteś w błędzie ;)) nie ma żadnych fizycznych ......ale nie mam ochoty ci wyjasniać co i jak ;)))))))))

 • boluś

  Zapomniołś dać permamyntny BÓL GŁÓWKI I ŚWIOND [...]KI. Skond sie takie pajace bierom? P

 • Max

  Krypto coś tam...to już prawie jak sekta, naciągacze , każdy to już "prawie" milioner. Na bank każdy zostanie nie pracując. Bujda

 • jeb bolusia i rsl

  bolus debilu brak słów na cikebie ty sie nie nadajesz nawet do trzepania worów po cemencie haaaaa; wiekszego debila nie widziałem ty swińński ryju

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.