Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianin chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił prawie 150 tys. złotych!

 • Dodano: 2021-03-04 13:00, aktualizacja: 2021-03-04 17:14

Policjanci coraz częściej zostają powiadamiani o oszustwach komputerowo-bankowych, związanych z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem.

Uwaga na oszustów obiecujących zysk z inwestycji

Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy inwestycyjnej, nakłaniają pokrzywdzonych do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejmują władanie kontem bankowym przelewając z niego zgromadzone środki.

Oszukani zamiast spodziewanych wysokich zysków z inwestycji, odkrywają na swoim koncie brak pieniędzy i czasem zaciągnięty kredyt. Właśnie wczoraj (3 marca) zgłosił się pokrzywdzony rudzianin, który został okradziony w ten sposób.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej stracił prawie 150 tysięcy złotych

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że chcąc zainwestować w kryptowaluty, trafił na firmę, która miała mu w tym pomóc. W rozmowie telefonicznej oszust podający się za brokera nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały pomóc w odebraniu zarobionych pieniędzy. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do komputera i bankowości elektronicznej rudzianina i dokonali nieautoryzowanych transakcji, wyprowadzając z jego konta blisko 150 tysięcy.

Policja przestrzega przed nawiązywaniem współpracy z podmiotami (niezależnie od nazwy), które oferują niezwykłe okazje zarobku! Stanowczo ostrzega przed podawaniem obcym osobom swoich danych, szczególnie niedopuszczalnym jest instalowanie jakichkolwiek niesprawdzonych aplikacji na urządzeniach, z których logujemy się do bankowości internetowej.

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • jeb bolusia i rsl

  W Rosji dużą popularnością cieszyły się piramidy finansowe tworzone przez Siergieja Mawrodiego – w latach 90. działało przedsiębiorstwo MMM, a jego kontynuacją było m.in. przedsiębiorstwo MMM-2011. Mawrodi wymyślił wirtualną walutę nazwaną MAWRA, na którą przeliczano pieniądze, przekazywane w pełnej konspiracji przez uczestników piramidy (wartość tej waluty zależała od kondycji piramidy i była tym wyższa, im wyższe były nowe wpłaty)

 • jeb .bolusia i rsl

  wszystko ok ale inwestować w krypto waluty ;))bez jaj Amber gold niczego nie nauczył ?ale z drugiej strony sam byłem mamiony na krypto waluty obiecalismy z zajomymi iz wejdziemy po 300 koła na 10 % od zysku oraz udzia ły co rok 10 procent pod kopalnie bitcoin czesć oficjalnie cześc Dark net itd - oczywisci (była to lipka z naszej strony)- koleś tak sie nakrecił że chyba chodził najarany jak szczerbaty na landrynki ...pewnie juz liczył na czyszczenie kont itd .... (straszniwe sie zdziwił po wizycie odpowiednich służb ;))))... a co do goscia jezeli chciał 15o koła zainestować ...to wystarczyło w cos realnego namacalnego .... ewentualnie kruszec ...np Gold

 • ndjdhdhhd

  gdyby obiecali mu dochodową inwestycje w zloto to tez bys piał ze to bez sensu? mówimy o oszustach, nieważne co obiecują bo z krypto nie ma to nic wspólnego

 • boluś

  Facio ty to DZIYŃ ŚWIRA mosz codziennie! Weź leki'te z Apteki'zrób kupkę wytrzyj du.kę. Użyj papieru i niy oblizuj łapek ino umyj.

 • ker

  Przy tak wysokim kursie bitcoina chyba tylko idiota zainwestuje.Ale ........ może się mylę?

 • boluś

  150 na koncie? Tyż kca być takim idiotom ! Fto mi wpłaci?

 • jeb .bolusia i rsl

  Bolus ty to sie nawet nie nadajesz do obsługi ..domofonu ;)) ty za[...]jac za 3 brutto albo 3500 netto max ;))) nigdy nie zobaczysz 150 tys dla ciebie to kosmiczna kwota ;)) a ludzie tyle wyciągaja z pensji w skali roku netto ;))

 • Rudzianka

  Tak szczerze z calego serca mu współczuję.3 maj się chłopie,mam nadzieję ze odzyskasz pieniądze.

 • Smiatek

  Debil

 • Janusz

  Nie żałuję. Te wszystkie szybkie zarobki są dla pazerniakow. Trzeba być durniem, żeby wierzyć w te bzdety o tysiącach w ciągu dnia.

 • Karl

  Jak ktoś mo 150 koła na koncie, to z założenia uczciwy nie nie jest, tak że jakoś mi go nie żol za bardzo. Inno sprawa co za imbecyle taką kasą obracają...

 • Pracownik marcowy

  Buahaha chłopie ty to naprawdę masz mentalność ugandyjskiego szamana. Z założenia to takie wpisy jak twój piszą seksualni i ekonomiczni frustracji.

 • jeb .bolusia i rsl

  toś wymyslił ;)) pomyśl sobie ze pracujac ..normalnie po 8 lub 7 godzin of poniedziałku do piatku -soboty niedziele wolne dni świąteczne .również wychodzi się w skali roku 150 tys ;)) przelicz x 12 miesięcy i wychodzi pensja Tłuku ;)) ale ty pewnie za[...]sz na tasmie lub ob[...]j kopalni i nigdy z poza syfu rsl nigdzie nie wyjechałeś -

 • Hanys

  To wannie ktoś musi zarabiać żeby mieć 150tys na konci musiał by mieć ponad 10tys wypłaty co miesiac

 • jeb .bolusia i rsl

  i oto chodzi dostać 10 tyś netto żaden problem oczywiście trzeba spełniać warunki języki obce 2 (to standard) i wiadomo że nie fizyczna ;))) sam mam średnią krajową tak zwana podstawę 5973,75 zł brutto, netto ok 4,500 do tego miesięczne premie (stałą w ok 1.500 ) oraz od projektów klienta _projekty w przedziałach min 10 tys do max 200 tys -Od wysokości projektu mam srednio 5-20 % wiec spokojnie ychodzę pensji 10 tys mieśiecznie nawet 13 /15 miesięcznie ..l.

 • Halemba

  No i ? Tylko fizyczny i tak musi wykończyć to. Bez fizycznych ,byłbyś nikim

 • jeb bolusia i rsl

  Co wykonczyć? projekt? no to jesteś w błędzie ;)) nie ma żadnych fizycznych ......ale nie mam ochoty ci wyjasniać co i jak ;)))))))))

 • boluś

  Zapomniołś dać permamyntny BÓL GŁÓWKI I ŚWIOND [...]KI. Skond sie takie pajace bierom? P

 • Max

  Krypto coś tam...to już prawie jak sekta, naciągacze , każdy to już "prawie" milioner. Na bank każdy zostanie nie pracując. Bujda

 • jeb bolusia i rsl

  bolus debilu brak słów na cikebie ty sie nie nadajesz nawet do trzepania worów po cemencie haaaaa; wiekszego debila nie widziałem ty swińński ryju

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.