Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianka chciała zarezerwować wakacje. Została oszukana na 5,5 tysiąca złotych!

 • Dodano: 2023-10-04 08:30, aktualizacja: 2023-10-04 08:40

Planując wypoczynek szukamy najlepszej oferty i to nie tylko pod względem lokalizacji, ale również i ceny. Szukając idealnej oferty, możemy jednak natknąć się na oszustów, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt, by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.

W Internecie znajdujesz atrakcyjną ofertę pobytu w hotelu lub pensjonacie, rezerwujesz termin, wpłacasz zaliczkę lub całość należności, po czym kontakt z ogłoszeniodawcą się urywa, a Ty zostajesz bez pieniędzy i wymarzonych wczasów. Tak najczęściej wyglądają przypadki oszustw tuż przed sezonem letnim, ale coraz więcej osób szuka okazji wyjazdu tuż po sezonie. Zanim zarezerwujemy pobyt i wpłacimy pieniądze, należy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać i pośrednika, za pomocą którego rezerwujemy nasz pobyt.

W ubiegły piątek do rudzkiej komendy zgłosiła się oszukana wraz z koleżankami rudzianka. Kobieta za pomocą zagranicznej strony internetowej zarezerwowała pobyt dla siebie i trzech koleżanek w jednym z tureckich hoteli. Ich wymarzony ośmiodniowy pobyt miał kosztować 5,5 tysiąca złotych. Przelew wykonany, potwierdzenie otrzymane, a w hotelu okazało się, że rezerwacja jest, tyle że... nieopłacona.

Na co zatem zwrócić uwagę, by uniknąć rozczarowania?

 • Starajmy się korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów, znanych i pewnych biur podróży lub portali skupiających sprawdzonych ogłoszeniodawców.
 • Dokładnie sprawdźmy dane, postarajmy się zebrać na jego temat jak najwięcej informacji. Jeżeli w ogłoszeniu podano bardzo mało informacji co do kontaktu, to powinno być dla nas ostrzeżeniem.
 • Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją – porównajmy cenę wynajmu w różnych obiektach, sprawdźmy, czy dany adres faktycznie istnieje. W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać.
 • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu – w przypadku oszustwa są one spreparowane – zasięgnijmy opinii z innych miejsc.
 • Nie działajmy pod presją czasu – pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
 • Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę. Opór w wystawieniu dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia, co do uczciwości oferty.
 • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, potwierdzenia przelewów, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy. Właściciel obiektu, który zauważy, że zdjęcia lub inne dane jego pensjonatu, domku, apartamentu zostały skopiowane i wykorzystane na innej stronie oferującej noclegi, powinien po uprzednim zabezpieczeniu dowodu (print screen, wydruk), niezwłocznie interweniować u administratora strony celem zablokowania takiego ogłoszenia, a następnie złożyć stosowne zawiadomienie na Policji.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Rudolf

  Naiwne samotne matki, które zostawiły swoje bombelki pod opiekę babci i chciały się zabawić z opalonymi Turkami. Dobrze im tak.

 • Taki jeden

  Rudolf nie znamy sie ale jak możesz cos zrobić dla ludzkości to wy..b sie w kosmos ,i nic juz nie komentuj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również