RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka Fundacja Armia Przyjaciół zaprasza do nowej siedziby

 • Dodano: 2021-01-30 11:15

Rudzka Fundacja Armia Przyjaciół zaprasza do nowej siedziby. Jej oficjalne otwarcie odbyło się dzisiaj (30.01) o godz. 9.00. W nowym miejscu przygotowano stały kiermasz charytatywny, z którego fundusze zostaną przeznaczane na działalność fundacji oraz jej podopiecznych.

Kiermasz charytatywny

- Jestem pewien, że na kiermaszu każdy znajdzie coś dla siebie. Od ubrań, zabawek, gier, książek, po  obrazy i biżuterię oraz wiele innych produktów. Ale najważniejsze jest to, że w ten sposób będzie można pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują - mówi Arkadiusz Pilarz, prezes Fundacji Armia Przyjaciół w Rudzie Śląskiej.

Oprócz kiermaszu przedstawiciele organizacji zamierzają w przyszłości organizować spotkania z lekarzami, specjalistami i doradcami w różnych dziedzinach, a także inne ciekawe wydarzenia.

- Nie zabraknie imprez charytatywnych podobnych do "Rudzkiego Grania" dla naszej podopiecznej Ady Rozner, poszkodowanej w wypadku samochodowym czy "Summer Disco”, które zorganizowaliśmy latem 2019 roku w Parku Strzelnica w Bielszowicachzaznacza Pilarz.

Nowa siedziba fundacji

Lokal, w którym znajduje się obecnie siedziba fundacji, został wyznaczony przez miasto w ubiegłym roku.

- Złożyliśmy odpowiednie wnioski i oczekiwaliśmy na odpowiedź. Poprosiliśmy o przydzielenie budynku przy ul. Wilka 9 w Bykowinie, ponieważ znajduję się on w centrum dużego i dobrze skomunikowanego osiedla. Udało się. Dlatego bardzo chciałbym podziękować władzom naszego miasta za przydzielenie nam tego lokalu, a także za ogromną pomoc w sprawnym przeprowadzeniu całego procesu – dodaje Arkadiusz Pilarz.

Fundacja Armia Przyjaciół

Głównym zadaniem Fundacji Armia Przyjaciół jest niesienie pomocy innym w szerokim tego słowa znaczeniu. Członkowie tej organizacji pomagają potrzebującym w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych. Za cel postawili też sobie przeciwdziałanie dyskryminacji, przemocy, nadużyciom i zaniedbaniom, a także ochronę godności każdego człowieka. Poza tym fundacja działa na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, organizując w tym zakresie różne akcje pomocowe. Prowadzi też edukację, a także współpracuje z innymi instytucjami, zajmującymi się tym problemem.

Nowa siedziba Fundacji Armia Przyjaciół, której remont właśnie się skończył, znajduje się przy ul. Franciszka Wilka 9 w Bykowinie. 

Godziny pracy fundacji od soboty (30.01):

 • Poniedziałek:  9:00 - 13:00
 • Wtorek: 9:00 - 13:00 oraz 17:00 - 20:00
 • Środa: 17:00 - 20:00
 • Czwartek: 9:00 - 13:00 oraz 17:00 - 20:00
 • Piątek: nieczynne
 • Sobota: 9:00 - 13:00
 • Niedziela: nieczynne
Nowa siedziba Fundacji Armia Przyjaciół

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tamara

  hanysom powinni brać 50% podatku i te pieniądze przeznaczyć biednym ludziom. Fundacja jest super, popieram

 • Krystyna

  Omijać z daleka!!!

 • Zawiedziony

  To ta fundacja co oszukuje ?

 • IK

  Super

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.