RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie Diablice awansowały do Ekstraligi!

 • Dodano: 2021-09-14 08:30, aktualizacja: 2021-09-14 08:07

Wspaniała wiadomość dla miłośników rudzkiego sportu! K.S Diablice Rugby Ruda Śląska zapewniły sobie awans do Ekstraligi. Za dwa tygodnie w Łodzi rudzianki zagrają z trzema innymi najlepszymi drużynami w Polsce.

Diablice górą

Miniona sobota (11.09) zdecydowanie należała do rudzkich rugbistek. Na orzegowskiej Burloch Arenie rozpoczęto sezon 2021/2022. Odbył się tam pierwszy z ośmiu turniejów rangi mistrzowskiej planowanych w tym sezonie – I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7. Celem rudzkich Diablic było dołączenie do Ekstaligi – poprzedni sezon zakończyły na 6. miejscu, dlatego rywalizację rozpoczęły w I lidze. Przypominamy, że do Ekstraligi awansują 4 najlepsze drużyny, zaś pozostałe 6 tworzy I ligę. 

Zadanie wykonane

W fazie grupowej rudzianki przegrały z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk II 7:35, ale za to pokonały RK Gietrzwałd 36:0. Z 2. miejsca  w grupie udało im się awansować do ½ finału I ligi – Diablice wygrały spotkanie ze zwyciężczyniami drugiej grupy Legią Warszawa II 24:10. W drugim półfinale wygrały Biało-Zielone Ladies II – w tym momencie było już wiadomo, że rudzkie Diablice mają zapewniony awans do Ekstraligi, niezależnie od wyniku meczu finałowego z gdańszczankami. Mimo przegranego spotkania 0:62, Diablice znalazły się w Ekstralidze – wszystko dzięki regulaminowi rozgrywek, który zabrania gry na tym samym poziomie rozgrywek dwóm drużynom tego samego zespołu (w Ekstralidze gra i dominuje pierwszy zespół Biało-Zielonych Ladies). Kolejne spotkania rudzkie rugbistki rozegrają w Łodzi, z 3 innymi najlepszymi drużynami w Polsce. 

Diablice

K.S. Diablice Rugby zagrały w składzie: Bąk Zuzanna, Bezrączko Agnieszka, Cebula Martyna, Gliwińska Maja, Gliwińska Natalia, Greinert Sylwia, Hojeńska Urszula, Markowska Joanna, Michalik Patrycja, Pospieszczyk Nicole, Starowicz Klaudia, Wiesner Katarzyna.

Klasyfikacja I Turnieju MPK R7 w Rudzie Śląskiej:

EKSTRALIGA

 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk I
 2. Legia Warszawa
 3. Black Roses Posnania Poznań
 4. AZS AWF Warszawa (spadek)

I LIGA

 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk II
 2. K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska (awans)
 3. Legia Warszawa II
 4. KS Budowlani Łódź
 5. RK Gietrzwałd
 6. Venol Atomówki Łódź

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

 • max

  BRAWO GRATULACJE !!!

 • Adolf

  Ło pierona, ostre laski

 • pepe

  Super Dziewczyny. Serdeczne gratulacje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.