Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyła akcja rozdawania domków dla owadów dla rudzkich przedszkoli

  • Dodano: 2021-07-07 07:15, aktualizacja: 2021-07-07 00:28

Warto zacząć zmienianie świata od zmiany najbliższego otoczenia. Doskonale wiedzą o tym społecznicy z Kochłowic. Tym razem pomyśleli o owadach, dla których przygotowali domki, a w akcję chcą zaangażować dzieci z okolicznych przedszkoli.


Społecznicy ze stowarzyszenia Lepsze Kochłowice Lepsza Ruda Śląska uruchomili formularz, za pomocą którego można zgłosić przedszkole z terenu Rudy Śląskiej do otrzymania domku dla owadów i paczuszki nasion na łączkę kwietną. Inicjatywę tę wsparła finansowo firma z Rudy Śląskiej PRO Developer.

- To świetna inicjatywa. Tym bardziej, że organizatorzy zaangażowali w działania proekologiczne małe dzieci. Jeśli komuś chce się robić coś dla innych, a my mamy możliwość pomocy, to zawsze chętnie się zaangażujemy w takie działania – przyznaje Marcin Żywicki z firmy PRO CNL.

Takie małe projekty to dobry pomysł na zaangażowanie lokalnej społeczności w zmienianie na lepsze najbliższej okolicy. 

- Wiemy jak ważne są dla naszego funkcjonowania pożyteczne owady i ile dobrego one dla nas robią. Dlatego wspólnie z PRO Developer  wychodzimy z bardzo ciekawą inicjatywą dla przeszkoli w Rudzie Śląskiej. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – przyznają społecznicy.

Jak podkreśla  radny Rafał Wypior, zasady będą bardzo proste. Przedszkola, które chcą wziąć udział w akcji powinny wypełnić formularz, a po weryfikacji zgłoszenia placówka otrzyma jeden z trzydziestu domków dla owadów, a także saszetkę z nasionami nano łąki - wszystko bezpłatnie! 

- Liczymy, że przedszkole na swoim terenie zamontuje domek dla owadów i znajdzie mały fragment terenu na wysianie łąki. Fajnie będzie, gdyby też przedszkolacy usłyszeli kilka słów na temat pożytecznych owadów i tego, jak są one ważne dla naszego funkcjonowania – wskazuje radny.

Czy akcja będzie rozszerzana? Niewykluczone.

- Przekazałem organizatorom, że jeżeli będą mieć pomysły i będą potrzebowali wsparcia, to zawsze chętnie pomożemy – dodaje Marcin Żywicki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.