Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszyła tegoroczna edycja Kina dla Kobiet! [ZDJĘCIA] 

  • Dodano: 2021-11-19 20:15, aktualizacja: 2021-11-24 09:37

Dzisiaj, 19 listopada, w Kinie Patria odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu “Kino dla Kobiet”. Na rudzianki jak zwykle czekało pełno atrakcji!

Kobiecy wieczór w Rudzie Śląskiej 

W piątkowy wieczór, 19 listopada, w Kinie Patria odbyło się “Kino dla Kobiet”. Było to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie. Sezon rozpoczął się tanecznym krokiem z 2AFit. Oprócz aktywności na rudzianki czekało wiele innych atrakcji! Panie wzięły udział mi.in. w wykładach na temat profilaktyki z dr hab. n. med. Wojciechem Cnotą oraz Iwoną Góżdź-Bryłą. Uczestniczki poznały także kilka ciekawych faktów o pielęgnacji ciała i pszczołach. Rudzianki mogły nabyć ręcznie robione ozdoby świąteczne, bieliznę czy kosmetyki. Tradycyjnie nie zabrakło przepysznych smakołyków z firmy KUŚ, kawiarni Panaceum oraz restauracji TuLisMaNore i KarmaMa. Całą imprezę poprowadzili Marta Glamb oraz Arkadiusz Wieczorek. Wydarzenie zwieńczył film “Bo we mnie jest seks”. To był udany wieczór! 

- Cieszę się bardzo, że Kino dla Kobiet wróciło, i że tyle pań jest dzisiaj z nami. Sala znowu jest wypełniona po brzegi. Uczestniczki są bardzo spragnione kontaktu, zadają dużo pytań. Widać, że wielką radość daje im to, że ponownie mogą spędzić czas w swoim towarzystwie– mówiła Dominika Łosiewicz, współorganizatorka i przedstawicielka Zielarni u Goździkowej.  

Podczas wydarzenia zbierane były fundusze na leczenie Elżbiety Żurek - rudzianki, która walczy z nowotworem.

Kino dla Kobiet 

“Kino dla Kobiet” to cykl spotkań, podczas których panie biorą udział w ciekawych wykładach i degustacjach, korzystają z zabiegów upiększających, a także oglądają filmy.  

- Kino dla Kobiet to fantastyczne seanse w doborowym, kobiecym towarzystwie. To seanse dla pań w każdym wieku i o różnych gustach, a przy tym prelekcje i pokazy różnych ciekawych gości - czytamy na stronie wydarzenia.  

- Chcemy, by Kino dla Kobiet dostarczało nie tylko rozrywki, ale i edukacji na tematy zdrowotne. Myślę, że spotkanie w babskim gronie raz na jakiś czas dobrze zrobi każdej z nas. Po czasie izolacji wszystkie potrzebujemy spotkań towarzyskich takich,  przy których możemy jednocześnie poplotkować i się edukować - mówi Marta Glamb, współorganizatorka Kina dla Kobiet. 

Zobacz także