Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rząd buduje szpital polowy dla chorych na COVID-19: będzie gotowy w tym tygodniu

 • Dodano: 2020-10-19 08:00, aktualizacja: 2020-10-19 06:46

Wirtualna Polska ustaliła, że na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy. Źródło w rządzie potwierdziło tę informację dla PAP.

O budowie szpitala polowego portal WP.pl poinformował w niedzielę wieczorem.

Według ustaleń WP, szpital będzie miał początkowo 500 łóżek. Docelowo ma być ich znacznie więcej. Dziennikarze WP podali też, że w sobotę rozpoczęła się instalacja pierwszych łóżek. Za budowę szpitala odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - powiedziała WP osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

W artykule można przeczytać też, że najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych. WP. podaje informacje nieoficjalnie, że będą uruchomione w kilku województwach, w tym w Małopolsce.

WP podkreśla, że decyzja o budowie szpitala zapadła w ścisłym kierownictwie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. 

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Eryk

  Dobre umieralnie polowe , zgodnie z założonym celem rządowym.

 • mario

  nie ma zadnej epidemii to sciema

 • ANTY UE

  No widzę że pandemia strachu nabiera rozpędu . Jestem tylko ciekawy do czego to wszystko zmierza że żaden kraj nie potrafi się wyłamać i przestać robić testy. Coś czuję że już niedługo będzie kolejna seria badań przesiewowych w górnictwie. No i oczywiście zmierza to wszystko do drugiego lockdownu który uderzy w nas wszystkich z kilkukrotnie większa siłą niż ten wiosenny .

 • greg

  To co będą nas z Rudy Śląskiej wozić do Warszawy na Stadion Narodowy - fajnie i to za darmo. A swoją drogą co to za paranoja przez 6 miesięcy nas rząd nic nie robił a teraz taka informacja ze Stadion Narodowy przekształcony zostanie na szpital polowy - to powinno być dawno ustalone jak taka jest pandemia.

 • Stanisław

  Niekoniecznie powstanie więcej takich szpitali polowych. Jeden z nich ma powstać w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W Krakowie szpital polowy ma powstać na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego.

 • Alojz

  Pleciesz bzdury bo w każdym województwie ma być taki.

 • Krystyna

  Tak to jest jak mamy 10 razy więcej kościołów niż szpitali ,, więcej duchownych niż medyków----jak w średniowieczu a religia w szkołach przedszkolach to utwierdza,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.