Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Są psy, które umierają z tęsknoty" - B. Drzymała - Kubiniok

 • Dodano: 2018-07-10 17:30

Bo się znudziły, bo są za duże, za małe, zbyt ruchliwe albo zbyt leniwe, bo obowiązków z nimi za dużo, bo dzieci nie chcą się opiekować, no i podczas wyjazdu to przecież sam kłopot... Co roku te same głupie historie i te same prozaiczne przyczyny, dla których zwierzęta są porzucane i pozostawione samym sobie.

Jeden z największych filozofów niemieckich, Immanuel Kant, był przekonany o tym, że człowieka można ocenić po tym jak traktuje zwierzęta. Jeżeli to prawda, to w tym roku co najmniej setka byłych właścicieli czworonogów z Rudy Śląskiej powinna zapaść się pod ziemię, bo wykazała się całkowitym brakiem empatii i ludzkich odruchów, porzucając jak zwykłą zabawkę swoich zwierzęcych podopiecznych.

Na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi i przypadków traktowania zwierząt jak zwykłych przedmiotów jest coraz mniej. Mimo to problem nadal istnieje.

O tych smutnych, zwierzęcych historiach, a także o pracy Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami „Fauna” rozmawiam z panią prezes Beatą Drzymałą – Kubiniok. W tle dyskusji aktywny udział wzięli również czworonodzy mieszkańcy schroniska na Rudzie.

Zapraszamy do posłuchania wywiadu.

"Są psy, które umierają z tęsknoty" - B. Drzymała - Kubiniok

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Bartek

  Widzialem ostatnio FANTASTYCZNA w swoim przeslaniu reklame spolecza dot. tego problemu... Rodzinka i mala dziewczynka przynosi 'mamie' a potem 'tacie' zabawke proszac o zabawe... Nagle ujecie matka ma juz dosc i ojciec zabiera dziewczynke na przejadzke... Zatrzymuja sie w gluszy, wychodza z samochodu, 'tata' rzuca zabawke , dziewczynka biegnie, ojciec odjezdza... Kolejne ujecie - szczeniak wraca z zabawka i siada na jedni i patrzy za samochodem... Mooocna reklama... Ale tak nalezy traktowac pupila - jak swoje dziecko!

 • jest sposób

  niektórzy ludzie to jednak beznadziejne przypadki. złapać takiego jednego z drugim i nakopać do tyłków.

 • hans

  Takiego co oddaje z byle jakiego powodu np. bo się znudził, robić mu zdjęcie dodać dane osobowe i do gazety lub w necie udostępnić na jakiejś specjalnie przygotowanej do tego stronie np. Patologia Polski , lub zamknąć takiego delikwenta samego w klatce w schronisku i dawać miskę wody przez tydzień i kawałek suchego chleba.

 • Niemiec Piotr

  Pies czy kot to nie zabawka na baterie!!!!

 • KOT

  Jaki przykład dają swoim dzieciom -pobawić się i oddać to samo zrobią z wami na starość -przykład otrzymuje się od najbliższych WSTYD oddać zdradzić "przyjaciela:" a w szkołach to czego nauczają ,,,,,,,,,modlić się ,wyspowiadać i grzech odpuszczony

 • Klauddia

  Gnojom zrobic to samo. Nie wyobrazam sobie jak tak wdziecznemu zwierzeciu mozna zrobic krzywde. Brawa dla schroniska Fauna.

 • (((

  Brawa dla schroniska Fauna ?sami odbierają psy z miejsca gdzie mieli się dobrze wolną przestrzeń i przyjaciół.

 • Ala

  No napewno 'mieli sie dobrze' skoro schronisko podjelo interwencje... Daruj sobie czlowieku takie komentarze.

 • Klauddia

  Czyzby "poszkodowany"? To swiadczy tylko o Tobie...oczywiscie, ze brawa. Ile razy wzywalam ich gdy jakies zwierze potrzebowalo pomocy pojawiali sie od razu. Do tego dochodzi leczenie, ktorego niejedno zwierze nawet w domu nie ma zapewnionego. Tyle.

 • JA

  Może ktoś ma pomysł, jak temu zaradzić?

 • Matka

  Czy można w wakacje zostać wolontariuszem w schronisku ? Chodzi mi o pracę codziennie - nie od święta.

 • Wojciech Kocjan

  Oczywiście :) Pani Beata zaprasza serdecznie. Zachęcam do posłuchania wywiadu, pod koniec o tym rozmawiamy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.