Wiadomości z Rudy Śląskiej

Psy ze Schroniska dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej mogą się ochłodzić w basenach

  • Dodano: 2019-07-01 14:00

Ostatnie dni dostarczyły nam tropikalnych temperatur, które uprzykrzają życie nie tylko ludziom, ale także zwierzętom - szczególnie tym w schroniskach. Dlatego wolontariusze rudzkiego schroniska wpadli na wspaniały pomysł. Zakupili piaskownice dla dzieci, które obecnie pełnią funkcję basenów dla zwierzaków.

Latem upały dają się we znaki. Niektórzy zapominają, że czworonogi gorzej znoszą wysokie temperatury od nas, bo nie mają gruczołów potowych, a przez to ich naturalna zdolność chłodzenia organizmu jest ograniczona. Wolontariusze rudzkiego schroniska postanowili przynieść ulgę swoim podopiecznym w te ciepłe dni.

Żar gorąca nieustannie leje się z nieba. Zwierzęta z trudem znoszą upał, który wszędzie się wdziera. Psy w schronisku mają ograniczone możliwości schłodzenia się, dlatego wolontariusze wpadli na wspaniały pomysł, kupując i wykorzystując piaskownice dla dzieci, które obecnie pełnią funkcję basenów – możemy przeczytać na stronie TOZ "Fauna".

Zwierzaki ucieszyły się z takich prezentów, zwłaszcza te, które kochają wodę. Oprócz możliwości schłodzenia się mają przy tym mnóstwo frajdy i zabawy.

Serdecznie dziękujemy fundacji na rzecz zwierząt "Wegetyka", naszym wolontariuszom (Anecie i Wojtkowi), Alicji i Michałowi- właścicielom adoptowanego od nas psiaka Hiro oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu baseników – piszą przedstawiciele rudzkiego schroniska.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć schronisko, może to zrobić właśnie poprzez zakup piaskownic.

Gdyby ktoś jeszcze chciał dokupić kilka piaskownic będziemy ogromnie wdzięczni! - piszą wolontariusze.

Psy ze Schroniska dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej mogą się ochłodzić w basenach

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.