Wiadomości z Rudy Śląskiej

Samorządowcy z całej Polski protestują przeciwko "Polskiemu Ładowi". Rudzianie także

 • Dodano: 2021-10-14 09:15

W środę, 13 października, w Warszawie miał miejsce protest przeciwko „Polskiemu ładowi”. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Rudy Śląskiej.

"Polski Ład"? Samorządowcy mówią "NIE"!

Wczoraj do stolicy Polski zjechało kilkuset samorządowców z całego kraju. Protestowali przeciwko zmianom, jakie mają wejść w życie w związku z „Polskim ładem”, który jest flagowym projektem PiSu. Sejm opowiedział się już za jego wprowadzeniem, ale teraz czas na zdanie Senatu. Jak oszacowano, samorządy mogą na tym stracić nawet 14,5 mld zł. Główne spotkanie miało miejsce w Teatrze Muzycznym Roma przy ul. Nowogrodzkiej. Samorządowcy rozmawiali m.in. o tym, że nie należy centralizować dochodów samorządów, ale poruszyli też temat edukacji.

W proteście udział wzięli także przedstawiciele Rudy Śląskiej. Do warszawy pojechał bowiem wiceprezydent Krzysztof Mejer oraz wiceprezydent Michał Pierończyk.

- Razem z Michałem Pierończykiem bronimy przed sejmem idei samorządności. Dlaczego to robimy i dlaczego tu jesteśmy? Otóż od wielu miesięcy samorząd jest skutecznie ograniczany i likwidowany. Rząd centralizując wydatki, ograniczając nasze dochody, prowadzi do upadku polskich samorządów, co odczują wszyscy mieszkańcy naszych miast. Już teraz o wielu inwestycjach w naszych gminach decydują urzędnicy rządowi, według tylko sobie znanych zasad. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że postanowiliśmy głośno o tym mówić i protestować – napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer w mediach społecznościowych.

Wiceprezydent Mejer dodał też, że „dzięki zdecydowanemu sprzeciwowi samorządów obecny rząd wycofał się z wielu szkodliwych dla polskiej samorządności pomysłów”. 

Podczas protestu jego uczestnicy złożyli na ręce marszałków Sejmu apel w obronie społeczności lokalnych i regionalnych. Samorządowcom towarzyszyli także posłowie I senatorowie z naszego region, w tym senator Halina Bieda.

Komentarze (56)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Jak się wam nie podoba w Polsce i Polski ŁAD to podajcie się do dymisji a w następnych wyborach kandydujcie w Niemczech w Berlinie bo zachowujecie się jak 5-kolumna

 • Wyjechany

  Myslalem że Rudzianie są Madrzejsi .Ale już też Lewactwo wkrada się do Miasta.Przecież tak dobrze jeszcze nie bylo!Co Wy jeszcze Chcecie.?

 • Student

  Ja jestem zadowolony z ładu. Jako student zarabiam więcej dzięki PIT 0 dzieci dostają 500 plus emeryci 13 i nie ma zarobków jak za PO kiedy dorabiałem na ulotkach 5 zł na H. Taka prawda że jest lepiej tylko niektórzy zazdroszczą tym co dostają.

 • Anrzej

  Synek powidz mi kto tela doł

 • pablo

  Trochę słabo. Najlepiej samozatrudnienie, IPBOX, mały ZUS i śmieje się z tych podatków. Nowy ład też się da obejść. Można w tym kraju zarabiać 5cio cyfrowe stawki pracując może ze trzy dni w tygodniu.

 • ob

  A ja czekam na taki Nowy Ład, w którym nie będą nic dawać lecz też nie będą zabierać tak jak teraz w postaci podatków, danin, opłat itp., o których przeciętny "biedak" nawet nie wie. Podatki powinny zostać tylko na cele wspólne dla wszystkich (m. in. wojsko, policja, sądy, niezbędna administracja). Przy obniżonych do minimum podatkach (i jednoczesnym odchudzeniu rozbuchanych ministerstw), każdemu zostanie w portfelu proporcjonalnie więcej z wypracowanego dochodu. Było by to też o wiele bardziej sprawiedliwe niż teraz tzn. zabierają jednym by drugim dołożyć. Tak działał już kiedyś Janosik (zresztą powiesili go za to).

 • jeb rsl

  na polski lad cieszy się ciemnota i biedota wszelkiej maść i bywalcy mopsów 500 plus i innego dziadostwa ( żeby nie było pracuje od 2005 i tez startowałem od minimalnej krajowej /obecnie zarobki na poziomie 10.000 /12 tys miesięcznie ( oczywiście nie w rudzie sl i nie Fizycznie i co mam się dzielić z innymi? takiego wała jak Polska cała !!!!!! do roboty miernoty życiowe

 • boluś

  Zrób Se EEG ' zdo sie co koniecznie ci potrzebne. Objawy wskazujom na mechaniczne uszkodzynie mózgu? Plujku Chwalipiyntku

 • jeb rsl

  medo biedna zal ci duoe sciska robolu w [...] [...]

 • wujekdobrarada

  No i dorwał się jakiś nawiedzony do komentarzy;) Cały czas myślą (przepraszam za słowo myślą) że można zakrzyczeć ludzi madrych i inteligentnych . Nam nie jest potrzebny żaden prezes, który za nas mysli;))

 • Pracownik październikowy

  Niestety doły intelektualne będą głosować za PiS, bo to ich dobry wujek Stalin. PiSowczyki lubią jak się na nich sika, a oni myślą że to deszcz.

 • Alojz

  Największym dołem intelektualnym jest takie zero jak ty ćwoku.

 • Pracownik październikowy

  Uderz w stół, a PiSowczyk się odezwie. Tak boli pu pa, bo obrażajo kochaną komunistyczną partię?

 • mensil

  Za ciebie Bruksela myśli i robi a tacy jak ty jeszcze klaszczą i się cieszą.

 • mieszkaniec

  Chyba coś załatwili bo na zdjęciach się cieszą jak małe dzieci .Zrobili kawał dobrej roboty .Teraz ludzie wiedzą ,że oni by chcieli jak najlepiej dla miasta ale wicie , rozumicie Warszawa im nie daje.Jeszcze mieli tam wsparcie od PO , tego samego PO co na nic pieniędzy nie miało , nawet u nas w mieście .O przepraszam postawili Akwadrom , które będzie spłacać kilka następnych pokoleń i rynek z psującą się fontanną .

 • alfik

  Nie z całej Polski, tylko tych POprawnych partaczy.

 • JP3

  Ruda Śląska to jednak miasto kretynów, sami dajecie świadectwo swojej głupocie. Róbcie to co umiecie najlepiej czyli pobierajcie 500+ i 13 emerytury, za pisanie się nie bierzcie.

 • Stefan

  najlepszy i trafny komentarz,zanim ktos zacznie krytykowac niech sie przedtem zastanowi co pisze

 • boluś

  Grunt to się SAMokreślić MENTdrcu !

 • no to co?

  W władzach miasta a przynajmniej prezydent i vicki powinni być na stałe zameldowane w danym mieście. A nie jakiś przybłęda co tylko po kasa przyszedł.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również