Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sezon motocyklowy 2020 rozpoczęty tragicznie...Policjanci apelują o ostrożność

  • Dodano: 2020-03-31 06:15, aktualizacja: 2020-03-31 06:33

Pierwszy słoneczny weekendu tej wiosny niestety był tragiczny na drogach.

W sobotę doszło do dwóch wypadków z udziałem motocykli, w których dwie osoby zginęły, a jedna walczy o życie. Przypominamy!

Prędkość zabija kierującego motocyklem częściej niż kierującego samochodem
 

W związku z trwającym stanem pandemii w całym kraju wprowadzono ograniczenia przemieszczania się, o czym powszechnie informują apele o pozostanie w domach. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Celem zmian jest nienarażanie siebie i innych na zakażenie koronawirusem, a więc ludzie życie i zdrowie.

Niestety w minioną sobotę wielu część użytkowników motocykli postanowiło skorzystać ze słonecznej pogody i wybrać się przejażdżkę. I właśnie w tych dobrych warunkach pogodowych doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem motocykli. W Rudzie Śląskiej motocykla marki Honda, którym poruszało się małżeństwo, zderzył się z samochodem marki Toyota. W wyniku tego zdarzenia zginął kierujący jednośladem, a poważnych obrażeń ciała doznała pasażerka.

Do kolejnego wypadku doszło w Chełmie Śląskim. W wyniku uderzenia w drzewo zginął kierujący motocyklem marki Husqvarna. Do obu wypadków doszło w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Obie ofiary niestety nie powinny znaleźć się za kierownicą motocykla, gdyż nie posiadały do tego stosownych uprawnień. Apelujemy do kierowców o uświadomienie sobie jeszcze zanim będzie zbyt późno:

Prędkość zabija–kierującego motocyklem częściej niż kierującego samochodem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również