Wiadomości z Rudy Śląskiej

Silny wiatr w Rudzie Śląskiej. Wiele interwencji Straży Pożarnej

  • Dodano: 2022-05-23 14:15, aktualizacja: 2022-05-24 07:17

Sobota była wyjątkowo wietrznym dniem. Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej oraz druhowie z OSP mieli pełne ręce roboty – w mieście zdarzyły się przypadki powalonych drzew.

Zachować szczególną ostrożność

Miniona sobota była szczególnie wietrzna. Wiatr zrywał czapki z głów i pranie z balkonów, jednak zdarzyły się również bardzo niebezpieczne sytuacje. Do godziny 17:00, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej  wraz z druhami z OSP w Rudzie Śląskiej wyjeżdżali do zdarzeń 8 razy. Ich interwencje polegały głównie na usuwaniu połamanych i powalonych drzew. 

Strażacy przypominają, aby w wietrzne dni zabezpieczać przedmioty, które mógłby porwać wiatr oraz nie parkować samochodów w bezpośrednim otoczeniu drzew.

Coraz częstsze pożary lasów

Silne wiatry są problematyczne, ale silne wiatry w połączeniu z ogniem mogą być katastrofalne w skutkach. Tak było w Miasteczku Śląskim, gdzie z żywiołem walczyło około 50 zastępów strażaków. W akcji brał udział jeden samochód pożarniczy z naszego miasta. Przypominamy, że w całej Polsce obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, dlatego strażacy apelują o ostrożność podczas przebywania w lesie.  

Komentarze (2)    dodaj »

  • Feliks

    Po co w tym mieście jest OSP?

  • Ryszard

    Żebyś miał zagadkę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również