Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar przy ul. Kazimierza. Ewakuowano 34 osoby!

  • Dodano: 2022-04-25 12:15

Wczoraj w Rudzie Śląskiej miał miejsce pożar budynku wielorodzinnego. Ewakuowano łącznie 34 osoby.

Pożar w Rudzie Śląskiej. Płonął budynek wielorodzinny!

W minioną niedzielę 24 kwietnia około godziny 3:00 wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kazimierza w Rudzie Śląskiej. Jak poinformował st. kpt. Mariusz Kita, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, płonęło wyposażenie w przedsionku na klatce schodowej.

– Przed naszym przybyciem budynek opuściły 24 osoby, w momencie przybycia pierwszych zastępów strażacy ewakuowali kolejne 10 osób, w tym 5 dzieci. Rozłożyliśmy również namiot pneumatyczny dla osób, które zostały ewakuowano z budynku – przekazał  st. kpt.  Mariusz Kita.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Działania zakończono o godzinie 5:09 i lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów, a w tym 16 funkcjonariuszy PSP.

Na miejscu obecna była policja, która, jak poinformował oficer prasowy PSP w Rudzie Śląskiej, będzie prawdopodobnie prowadzić dochodzenie, wyjaśniające przyczynę tego pożaru.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Wjk

    Budynek na Kazimierza to ruina tam remontu nigdy nie było . Kable w ścianach same się palą. Ten budynek to katastrofa. Tam trzeba TV ściągnąć i pokazać. Nie wiem czy nie jest przekształcony na mieszkania socjalne. Moja znajoma jeszcze w latach dziewięćdziesiątych jak mieszkała to już palily się instalacje elektryczne .

  • Schwatzwald

    W menelskiej enklawie to tylko pety i lewe przyłącza prądu są przyczyną pożarów

  • Gość

    Wkurzają mnie takie komentarze. Może sam jesteś neliniarzem. Gościu najpierw sprawdź, później oceniaj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również