Wiadomości z Rudy Śląskiej

Skradzione rowery wróciły do właściciela dzięki jednemu z mieszkańców Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2021-04-20 12:00

W piątek, 16 kwietnia, wieczorem w Rudzie Śląskiej- Goduli doszło do zuchwałej kradzieży. Nieznany sprawca ukradł trzy rowery. Nie cieszył się jednak długo swoim łupem.Do zdarzenia doszło przy ulicy Akacjowej w Rudzie Śląskiej- Goduli. Złodziej nie odjechał ze swoją zdobyczą daleko. Rowery postanowił porzucić na nieużytkach znajdujących się nieopodal miejsca kradzieży. Jednoślady wróciły do właścicieli już w niedzielę, 18 kwietnia. Stało się tak za sprawą pewnego mieszkańca naszego miasta.

- Trzy skradzione rowery zostały znalezione przez mieszkańca Rudy Śląskiej na nieużytkach, niedaleko ulicy Akacjowej. Mężczyzna natknął się na porzucone rowery podczas spaceru. O swoim znalezisku powiadomił straż miejską, a strażnicy sprawdzili, czy rowery figurują w rejestrze. Następnie pozyskane informacje przekazali policji – wyjaśnia asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Sprawa kradzieży zostanie umorzona, a obywatelska postawa mieszkańca, którzy znalazł rowery wymaga pochwały.

Skradzione rowery wróciły do właściciela dzięki jednemu z mieszkańców Rudy Śląskiej

Komentarze (8)    dodaj »

 • Rudzianka

  Jeden zlodziej faktycznie na trzech rowerach daleko nie ujedzue.Umorzone sledztwo?Jesli zlodziej dzialal sam i na raty te rowery tam zawiozl to z mysla o tym,ze podjedzie autem i zapakuje je na pakę i wywiezie,lub bylo ich kilku.Czy serio śledztwo wymaga umorzenia?Zlodziej poczyta artykul,poczuje sie bezkarny,pokradbie wiecej?

 • Tyle w temacie

  Ten znalazca powinien otrzymać tzw. znaleźne od właścicieli rowerów.

 • Koko

  Znalazca jest anonimowy

 • leon

  Znalazcy należy się 10% znaleźnego, czyli dętka;)

 • Grzdyle w temacie

  Całe życie masz roszczeniowe postawy, czy tylko teraz coś ci się stało?

 • Ziutek

  Sprawa umorzona? To,że ktoś przypadkowo znalazł rowery nie zwalnia złodzieja z kary. Przynajmniej grzywna i prace społeczne

 • Kieres

  No właśnie. Zupełnie nie rozumiem tego artykułu. Po pierwsze złodziej porzucił rowery i dlatego wróciły do właścicieli. To, że ktoś je znalazł jest wyłącznie tego skutkiem a nie czyjąś zasługą. Po drugie - czy porzucił czy nie, to najpierw je ukradł więc na jakiej podstawie sprawa została umorzona? Czy to, że kradzież się nie udała zwalnia złodzieja z odpowiedzialności?

 • :)

  Rowery zostały porzucone-nie wiadomo kto je ukradł. Nie ma winnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również