Wiadomości z Rudy Śląskiej

Strzelanina w Rudzie Śląskiej. Pościg zakończony śmiercią 36-latka!

 • Dodano: 2021-04-19 09:00, aktualizacja: 2021-04-19 15:33

Dzisiaj ok. godz. 6 w Rudzie Śląskiej doszło do śmiertelnego postrzelenia. Podczas próby zatrzymania przez policję 36-letni mężczyzna wyciągnął broń ostrą, z której mierzył w stronę funkcjonariuszy. Mundurowi oddali strzały. Mężczyzna zginął.

Ruda Śląska: Policyjny pościg i strzelanina

Dzisiaj rano śląscy policjanci na polecenie bytomskiej prokuratury realizowali czynności w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej - Bykowinie. Mundurowi mieli za zadanie zatrzymać i doprowadzić przed oblicze prokuratora 36-letniego mężczyznę.

- Policjanci namierzyli go na jednej z dróg dojazdowych do miejsca zamieszkania. Gdy mężczyzna zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, zaczął uciekać swoim samochodem. Mundurowi rozpoczęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Policjanci mieli również podejrzenia, że mężczyzna posiada broń - czytamy na stronie śląskiej policji.

Mężczyzna był uzbrojony

W trakcie ucieczki mieszkaniec Rudy Śląskiej staranował radiowozy, którymi mundurowi próbowali zablokować mu drogę. Kiedy dojechał do skarpy i nie miał już możliwości kontynuowania dalszej jazdy, wybiegł z samochodu. Następnie wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku stróżów prawa.

- Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował, więc mundurowi byli zmuszeni użyć broni - czytamy na stronie śląskiej policji.

Obecny na miejscu policyjny zespół medyczny reanimował mieszkańca Rudy Śląskiej, jednak na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Wcześniej był on karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Strzelanina w Rudzie Śląskiej. Pościg zakończony śmiercią 36-latka!

Komentarze (123)    dodaj »

 • [...]

  Kryminalista i psychol . Brawo Policja.

 • Ala

  Patrzcie co chowacie w domu.zrobil wam krzywdę ????nie!!!!!!! znała m go dobrze i co!!!!![...]a was boli patrzcie co u was w domu się dzieje!!!!

 • Mysl

  Masz rację. To co piszą to delikatnie mówiąc przegięcie prawdy, wymuszenia rozbójnicze śrubokrętem, na kim? Na niewinnym przechodniu albo może na zasadzie że znajomy prosi cię o kasę ty się litujesz i na słowo pożyczasz bo niby dlaczego nie wyciągnąć reki do osoby w potrzebie, tyle że później jak się się człowiek przypomina powołując się na dane mu słowo, to typ ci powie że nie ma teraz bo mu braknie na piwo i fajki albo że są święta, tak k... tylko on j...ma święta i nikt poza. Jak dalej go upominasz to robi jeszcze większą łaskę jakbys to ty przychodził do niego po jałmużnę...chciałeś pomoc a w nagrodę leci na komisariat że go chcą bić za darmo. Amnezja czy wyrachowanie?. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.

 • Tin

  Ja także go znałem. Ostro zryty beret i psychopata.

 • Sąsiad

  A co pracowałeś u niego w [...]u że go bronisz bo miał brudel i był gangsterem.

 • Ala

  Wiecie co najgorsze pieprzycie głupoty.jakby dzieci były dobrze wychowane to prochów nie kupują.a to dzieci od sędziów ,itp.kazdy zarabia i kombinuje.szkoda że Rydzykowi mochery kasę dawali a tam pedofilstwo i na tonikt nie patrzy.ile w kościołach dzieci gwałcili a ile dzieci niepełnosprawnych bo taki nie powie i nikt mu nie uwierzy!!!!!

 • Ania

  Brawo

 • RSA

  Gdzie pomieszkiwał świętej pamięci gagatek?

 • Alojz

  Na ul Szyb Andrzeja 27

 • riko

  Myślę że należy się zastanowić , czy oddział AT jedzie po Kowalskiego który nie zapłacił mandatu nie ..., czy Kowalski chodzi z pistoletem no chyba też nie . Wiec skończyło się , jak się skończyło , było bogato ale krótko .Niestety taki los wybrał krótki ale na całość , jeśli sprzedawał prochy to pewno nie jednego ściągnęło z tego świata , wiec bilans myślę nie jest 1:1. Każdego szkoda . Każdego dila powinna spotkać podobna kara .

 • Myśl

  Czy oddział at jedzie po vat-owcow czy tych co wymuszają siłą albo podstępem, szantażem na ludziach kredyty w bankach doprowadzając do upadku całe rodziny w tym dzieci. Szkodliwość czynu takich ludzi na społeczeństwo jest niewspółmierna do we przypadku. On nikogo nie zmuszał, ale mątwy i szumowiny same się znajdują prosząc o "leki" na współczesne życie, najlepiej na pomp, a potem jak czas oddać to biegną na komisariat robiąc z siebie ofiary, a nóż jeszcze coś przyrobią za cynk. Pierwszy dobry, później już nie ma znaczenia kogo pomówiła, są wiarygodni bo pierwszy był dobry. Mała koronka.

 • boluś

  Handlowoł prochami? truł dzieci? znocy co ta kulka dlo niego to przejaw miłosierdzia .

 • Grześ

  Boluś te plusy mogą cię zabić! Nie czytej tego !!

 • Ziga z Wirku

  Boluś tyś jeszcze nigdy tyle plusów nie dostał co przy tym komentarzu.

 • boluś

  Fto sie daje szterować plusikami i minusikami w na stronce kaj sie ewidyntnie wkrynco ludzisków Podróbami TYN wielokroć szczynśliwy!

 • boluś

  BO GUPI PO WIELOKEOĆ' bez to szczyńśliwy'

 • Wrk

  Był to zastrzelony Pawla....chodzilem z nim do klasy. To on

 • Mieszkaniec

  No z ul. Szyb Andrzeja taki łysy i mioł w barze u Grzesia Hamburgiery

 • Gornik

  Ponoć

 • Mieszkaniec

  Kibic Ruchu Chorzów bo jak chodził z tym różnym białym psem to nosił koszulki z Ruchu

12345

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również