Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: Dziś drogówka prowadzi akcję SMOG

 • Dodano: 2019-11-20 06:15, aktualizacja: 2019-11-29 07:14

W środę 20 listopada 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą już po raz 11 w tym roku ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”.

Nadrzędnym celem akcji jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci będą zwracali uwagę również na każde inne nieprawidłowości

W roku 2019 na terenie województwa śląskiego policjanci, w trakcie 10 przeprowadzonych działań „SMOG”, skontrolowali łącznie ponad 32,5 tys. samochodów. W ponad 300 z nich odkryli nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, a w prawie 1700 stwierdzili inne usterki, naruszające wymagania ochrony środowiska. Blisko 2 tys. kierowców, którym mundurowi ze śląskiej drogówki zatrzymali dowody rejestracyjne aut, odzyska je po tym, gdy naprawią swoje pojazdy.

Podczas prowadzonych w środę działań, policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w taki specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy, jak dymomierze czy analizatory spalin, sprawdzą pojazdy, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów, emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.


Dobre oferty na oczyszczacze powietrza można znaleźć między innymi tu: https://www.kakto.pl/male-agd-do-domu/powietrze-w-domu/oczyszczacze-powietrza. Kakto.pl to sieć prawie 300 sklepów AGD w Polsce. Praktycznie wszystkie oczyszczacze mogą być dostarczone do paczkomatów, lub kurierem i to bez dodatkowych kosztów.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Ludwik

  Za stary piyrwy niy było takich problymow , bo po drogach jeżdiyły konie z forami,jedyne spaliny były łod konia z pod łogona

 • olo

  Kontrolujcie kierowców którzy siedzą w samochodach z włączonym silnikiem...

 • olo

  Mam na myśli samochody stojące, nie biorące w danym czasie udziału w ruchu drogowym

 • wasz czlowiek

  sprawdzcie autobus ktory wozi gornikow z kopalni bielszowice ten smrodzi tak ze nic nie widac a jezdzi na opale

 • DK

  Bo tak to jest jak jedynym kryterium na przetargach jest najniższa cena.

 • Yogi

  Napisze nawet o której wyjeżdżają z kwk: 6:15 6:30 7:10 12:30 13:00 13:30 14:00 18:30 20:30. Jeden bus już odpadł bo sie zlamał ale napewno zaraz bedą mieć następny uratowany z pod prasy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.