Wiadomości z Rudy Śląskiej

„Śmierdzący” problem zażegnany. Odór z okolic ulicy Poloczka znikął

  • Dodano: 2021-08-24 10:00

Od dłuższego czasu mieszkańcy Bykowiny zmagali się z odorem unoszącym się w okolicy ulic Poloczka i Wilka. Okazało się, że problemem jest studzienka kanalizacyjna znajdująca się w pobliskim lesie. Na szczęście sprawą zajęło się pogotowie wodno-kanalizacyjne.

Odór w okolicy ulicy Poloczka

Mieszkańcy Bykowiny skarżyli się od dłuższego czasu na odór w okolicy ulic Poloczka i Wilka. Opisują go słowami „nie do wytrzymania” – apelowali zatem do władz miasta o podjęcie interwencji w tej sprawie. Źródłem odoru zainteresowała się radna Ewa Chmielewska. Okazało się, że nieprzyjemny zapach wydobywa się ze studzienek kanalizacyjnych, znajdujących się w lasku naprzeciwko ulicy Poloczka i przy ulicy Górnośląskej. Ścieki regularnie wylewały się ze studzienek, co powodowało odór nie do wytrzymania dla okolicznych mieszkańców. 

Problem rozwiązany

Sprawą zajęło się pogotowie wodno-kanalizacyjne. Wykonano czyszczenie instalacji, co – jak potwierdzają mieszkańcy – wyeliminowało tymczasowo problem odoru. Od ponad tygodnia do magistratu nie wpłynęła żadna skarga na nieprzyjemny zapach, więc można uznać, że problem rozwiązano. Radna Rady Miasta Ruda Śląska Ewa Chmielewska apeluje do mieszkańców o czujność i informowanie ją w razie powrotu odoru.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Antyodorek

    A co z systematycznym podtruwaniem przez firmę PreZero mieszkańców ul. Magazynowej, Szyb Powietrzny. Władze mimo częstego zgłaszania tego problemu maja to głęboko w [...]. Zdaje się że ktoś wysoko postawiony w Urzędzie miasta wziął ta firmę pod swoje skrzydła. Oczywiście nie za darmo i gnojki są nie do ruszenia. Myślę że prokuratura powinna się tym zająć.

  • Ela

    Na rynku w Kochlowicach śmierdzi z gulików rano i wieczorem, latem i zimą i nikt z tym nic nie robi. Do boju pani radna bo pani kolega za bardzo jest zajęty domkami dla owadów i imprezami na plantach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również