Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawca rozboju na starszym mężczyźnie zatrzymany!

 • Dodano: 2023-09-12 07:30, aktualizacja: 2023-09-12 10:20

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali poszukiwanego od dwóch tygodni sprawcę rozboju na rudzianinie. Okazał się nim 33-letni bezdomny, który ukrywał się u rodziny w Rudzie Śląskiej. Podejrzany upatrzył sobie 69-letniego rudzianina, któremu po obezwładnieniu zabrał rower elektryczny, telefon komórkowy i saszetkę z dokumentami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Bezlitosny napad na 69-letniego rudzianina

Kryminalni z rudzkiej komendy od drugiej połowy sierpnia poszukiwali sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie ogródków działkowych w Bykowinie. Policjanci zostali powiadomieni o bezczelnej kradzieży roweru elektrycznego, telefonu i saszetki z dokumentami i pieniędzmi, po tym jak sprawca uderzył i obezwładnił starszego rudzianina. Kryminalni ustalili, że mężczyzna, który dokonał tego rozboju, wcześniej był widziany w jednym z pobliskich sklepów.

Policjanci przeglądając zapis z kamer monitoringu uzyskali zdjęcia przedstawiające sprawcę. Jego wizerunek został opublikowany w Internecie i rozesłany do policjantów w miastach ościennych. Mężczyzna został rozpoznany przez kryminalnych ze Świętochłowic, którzy poszukiwali go celem doprowadzenia do aresztu. 33-latek nie miał stałego miejsca pobytu i wiedząc, że jest poszukiwany, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zaangażowani w sprawę rudzcy policjanci, sprawdzali każdy sygnał o jego pobycie i wszystkie jego kontakty. Sprawcę zatrzymano w jednym z rudzkich mieszkań. Mężczyzna był zaskoczony, jak do drzwi zapukali policjanci. Skradziony rower został odzyskany i zwrócony właścicielowi, a sam poszukiwany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Sprawca rozboju na starszym mężczyźnie zatrzymany!

Komentarze (9)    dodaj »

 • Aga

  Powinna być mordka pokazana a nie ukrywać przestępców

 • Ziga z Wirku

  Do lochu gn o ja!

 • Achim

  2 tygodnie te same fuzekle i badki...

 • Adolf

  podrobki z torgu

 • Bolo

  Tiaaaa a ten [...] faroż z Fryny futruje tych śmierdzieli, przyciągając ich do miasta

 • jo...

  Bolo to się z tobą zgadzam.ludzie na ofiara dają a on futruje tych wszystkich darmozjadów juz od 8 30 czekają na przystanku lub na tym beton placu aż do 9 jak otworzą stołówki niektórzy są tak wybretni że jak im coś nie pasuje to potem to ląduje w koszu na śmieci. I potem takie gnojki robią co chcą i lepiej komuś nap...dolić niż iść do pracy .

 • Halembianin

  Bezdomny a łachy za parę stów

 • Rudolf

  Od czasu napadu nawet się nie przebrał.

 • jo...

  I co 12 lot za darmo bęfzie darmozjad zył z naszych podatków zaroz gnoja utylizować albo wyszłać kajś na cięzkie roboty o chlebie i wodzie.a jego rodzinie też kara pożądno dać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również