Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawdź raport o stanie miasta za rok 2019 [slajdy]

 • Dodano: 2020-09-01 14:45

Podczas absolutoryjnej sesji Rady Miasta prezydent Grażyna Dziedzic zaprezentowała raport o stanie miasta za 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się z nim w galerii pod artykułem. 

Finanse miasta

Według raportu dochody miasta w roku 2019 ukształtowały się na poziomie 835,7 mln. złotych, z dochody własne stanowiły 54 proc. Wydatki miasta to 824,5 mln. złotych, z czego największą część pochłonęła oświata (256 mln. zł). 

Zmienił się także poziom zadłużenia, które w ubiegłym roku wynosiło 250,3 mln. złotych, a więc o blisko 20 milionów mniej niż w roku 2018. 

Ciekawie przedstawiają się także inne statystyki, jak na przykład ilość osób zatrudnionych w samorządzie. Łącznie w Rudzie Śląskiej z samorządowego budżetu opłacanych było 7331 osób, z czego 4204 osoby w oświacie, chociaż jedynie 2649 osób stanowi kadrę pedagogiczną. W spółkach miejskich zatrudnienie znalazło 1495 osób, a w pomocy społecznej 597. W samym urzędzie miasta pracowało 595 urzędników. 

Demografia Rudy Śląskiej

Według Głównego Urzędu Statystycznego Ruda Śląska liczyła w 2019 roku 137 624 mieszkańców, z czego 71 171 to kobiety, a 66 453 to mężczyźni. Zarejestrowano w tym czasie 1265 urodzeń i 1520 zgonów. Stu lat dożyło wówczas 7 rudzian. 

Więcej informacji w samym raporcie, który w formie slajdów został opublikowany poniżej. 

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Axelmixer

  Stan miasta subiektywnie: Więcej ludzi umiera niż się rodzi, miasto najwyższych emerytur w Polsce, za żłobki płaci się najwięcej w regionie, sport przestał istnieć. Jest brudno, ciemno i śmierdzi. Drogi wywóz śmieci i woda. Miasto skazane na postindustrialny niebyt.

 • Kiero

  Trochę nie ogarniam, skoro wydatki są mniejsze niż dochody.... to chyba dramatu nie ma? w ogóle analiza tych slajdów daje do myślenia.

 • Bunia

  Cokolwiek bierzesz Boluś - bierz mniej! Niestety nie sposób zrozumieć Twoich wypowiedzi.

 • boluś

  Proścjej niy poradza' może wlywka oleju Ci pomoże. Polecom skalny 'pasuje w kożdym wieku i wadze.

 • boluś

  Już lepsiejszy Pijar w jaskini na skale 'walili Neandertale! Bardziej obrazowy i wiarygodny.

 • bRuda Śląska

  Miasto się zwija.

 • Polska

  Wydatki miasta: Oświata 256 mln i Rodzina: 180 mln to najwyższe, a na drugim biegunie te najważniejsze czyli bezpieczeństwo 14,7 mln i zdrowie 9,6 mln. To podsumowuje, że całość zmierza niestety w złym kierunku. Widocznie niespełna 10 mln zł na zdrowie jest zupełnie wystarczające dla 130 tys obywateli hahaha:)

 • boluś

  Niydopatrzołch kaj je tyn slajd kaj je przedstawiony spadek dochodów miasta związany ze zwolniynym tzw. "inwestorów" z podatków w 2018 roku w max.opcji do 10 roków?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.