Wiadomości z Rudy Śląskiej

Stabilizuje się sytuacja powodziowa

  • Dodano: 2010-05-20 10:15, aktualizacja: 2010-05-20 12:02

Powoli stabilizuje się sytuacja powodziowa w Rudzie Śląskiej. Obecnie najtrudniejsza sytuacja panuje w rejonie ulic Zielonej, Basenowej/Wierzbowej, Kokota, która jest zamknięta na odcinku od nr 242 do przepompowni. Natomiast otwarte są już ulice Radoszowska, Graniczna i Piłsudskiego.


W zagrożonych terenach pracują 4 duże oraz 6 małych zestawów pompowych będących w dyspozycji miasta. Ponadto zestawy będące w posiadaniu PSP w Rudzie Śląskiej, pompy będące w posiadaniu kopalń oraz zestawy z magazynów przeciwpowodziowych Wojewody Śląskiego.

 

Do chwili obecnej podczas prowadzonej akcji przeciwpowodziowej na terenie miasta zużyto ok. 6000 worków z piaskiem czyli ok. 200 ton piasku.

 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • zapaśnik

    Dziś przeczytałem o sytuacji nauczycieli, współczuje. Mają także obciąć stypendia zapaśnikom Slavii Ruda Śląska, aktualnym Drużynowym Mistrzom Polski, tegorocznym zdobywcą 5 medali na Mistrzostwach Polski Seniorów, 2wie medalistki Mistrzostw Polski Juniorek oraz Seniorek i wielu młodym utalentowanym zawodnikom w kategorii Kadet Junior. Jeżeli do tego dojdzie czuję, że to będzie powolny i bolesny koniec tak ciężko wypracowanych sukcesów na które pracowaliśmy 10 lat a w końcowym afekcie ich śmierć. Tragedia mojego życia.

  • m

    nie ma kasy dla nauczycieli- zniknęła... a na powodzian będzie? ... zaś kredycik? coś tu nie gra

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.