RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces pływaków z UKP Ruda Śląska na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!

  • Dodano: 2021-08-04 08:00, aktualizacja: 2021-08-04 07:55

Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Pływackiego wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych. Jeden z pływaków, Bartosz Staniszewski może pochwalić się aż 3 tytułami Mistrza Polski oraz jednym Wicemistrzostwem Polski.

Wielki sukces młodych sportowców

Od 15 do 18 lipca w Oświęcimiu, Bydgoszczy oraz Warszawie odbywały się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych. Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Pływackiego Ruda Śląska pokazali podczas mistrzostw ogromną klasę, co zaowocowało kilkoma wysokimi miejscami. Bartosz Staniszewski zdobył aż 3 tytuły Mistrza Polski: na 800 metrów stylem dowolnym, 1500 metrów stylem dowolnym oraz 400 metrów stylem zmiennym. 2. miejsce zajął na 200 metrów stylem zmiennym. Na wyróżnienie zasługuje także Klara Surmiak, która uplasowała się na 7. miejscu w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym. Jej rówieśniczka, Olga Bukowska, zajęła 6. miejsce w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym. 

Młodym pływakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowski Klub Pływacki

UKP Ruda Śląska na co dzień trenuje na basenie znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 30 na ulicy Chryzantem 10. Celem Klubu jest przede wszystkim promowanie sportu wśród młodzieży oraz kształtowanie u niej pozytywnych cech charakteru i osobowości, między innymi poprzez branie udziału w zawodach. UKP organizuje zajęcia pływackie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Klub wspierany jest przez władze miasta oraz rudzki MOSiR

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.