Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces zapaśników ze Slavii!

  • Dodano: 2024-05-22 13:45

Od 17 do 19 maja w Karlinie odbyły się jednocześnie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet. Zawodnicy rudzkiej Slavii wyśmienicie się zaprezentowali!

2 medale dla Slavii

Zapaśnicy z Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym oraz Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet, które odbywały się w miniony weekend, 17-19 maja w Karlinie. 

Ze złotym medalem w kategorii wagowej 76 wróciła Patrycja Cuber, tym samym pokazując swoją przynależność do ścisłej czołówki Europy. Brąz w stylu wolnym w kategorii wagowej 74 wywalczył Jakub Lekston.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Klub z tradycjami

Zapaśniczy Klub Sportowy „ Slavia” to miejsce, w którym od lat szkoli się utalentowanych zapaśników, odnoszących sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego obecnym prezesem jest Marek Garmulewicz – wielokrotny mistrz Polski i Europy oraz wicemistrz świata w zapasach. Siedziba klubu znajduje się przy ul. Bytomskiej 13 w Rudzie Śląskiej – odbywają się tam treningi dla różnych grup wiekowych, o różnym stopniu zaawansowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również