Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świadczenie 800+. To ostatnie dni na złożenie wniosku

 • Dodano: 2024-06-25 13:30

Do niedzieli, 30 czerwca, rodzice i opiekunowie mogą elektronicznie złożyć wniosek o świadczenie 800+. To daje im gwarancje wypłaty pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Kto nie złoży wniosku o świadczenie w czerwcu, ten może być stratny, więc warto się pospieszyć ze złożeniem elektronicznego dokumentu.

Od 1 lutego trwa nabór wniosków na świadczenie „Rodzina 800+” na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Świadczenie wypłacane jest na wniosek.

- Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek w czerwcu, mają gwarancję zachowania ciągłości wypłat. ZUS przekaże środki najpóźniej w sierpniu z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Osoby, które nie zdążą zrobić tego w czerwcu, otrzymają świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, zatem jeśli ktoś złoży wniosek dopiero w lipcu, bo zapomniał w czerwcu, pieniądze za czerwiec przepadną. Wyjątkiem są rodzice nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Pieniądze już wpływają na konta rodziców

ZUS rozpoczął wypłatę pierwszych świadczeń na bieżący okres świadczeniowy już pod koniec maja. Sukcesywnie realizowane są przelewy w kolejnych terminach wypłat świadczenia w czerwcu. W tym miesiącu pierwszą wypłatę świadczenia z nowego okresu świadczeniowego otrzymują rodzice, którzy wnioski o 800 plus złożyli do końca kwietnia. Rodzice, którzy złożyli wniosek w maju – pieniądze na koncie będą najpóźniej w lipcu z wyrównaniem za czerwiec. Natomiast, jeśli ktoś złożył wniosek w czerwcu, przelew z ZUS otrzyma w sierpniu z wyrównaniem za lipiec i sierpień.  

Jak sprawdzić, czy wniosek został złożony

Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek o świadczenie na nowy okres może, to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS. W zakładce "Rodzina 800+" w oknie "Szczegóły Twoich wniosków’’ może sprawdzić, czy wniosek wpłynął do ZUS,  a także jaki jest stan obsługi tego wniosku.

- Przypominam, że klientowi, który nie miał dotychczas konta na PUE ZUS, a złożył wniosek o świadczenie wychowawcze przez bankowość elektroniczną bądź za pośrednictwem portalu Emp@tia,  konto na PUE zostało założone automatycznie, a na adres e-mailowy wskazany we wniosku o świadczenie wychowawcze przekazane dane do logowania na to konto – dodaje rzeczniczka.

Jak złożyć wniosek i dla kogo 800+

Wnioski o świadczenie 800 plus składamy tylko elektronicznie. Rodzice mają cztery kanały składania wniosków: Platforma Usług Elektronicznych ZUS, aplikacja mZUS, bankowość elektroniczna lub portal Emp@tia. Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

Komentarze (6)    dodaj »

 • WYBORCA

  Ale jak to panie tusk , to jest to dalej rozdawnictwo albo już nie? Na granicy jest ten płot potrzebny czy nie ? praca do 67 lat jest koniecznością czy nie? kopalnię Turów trzeba likwidować czy nie ? Sa śnięte ryby w Odrze czy nie? Czy obniżka cen paliwa to dalej prosta sprawa , czy już nie. Czy w końcu Polska jest uśmiechnięta albo jej nie jest wcale do śmiechu?

 • Achim

  Samotne matki nie czekają na ostatni gwizdek, one już dawno maja kasę na koncie na swoje potrzeby tj. pazury i szczotki na oczach

 • Bynajmniej samotnie matki stać na wszystko a ty dali biedujesz

 • Rudolf

  Samotne matki zgarniają 800zł, a mi zostaje samouwielbienie na bykowińskiej klatce schodowej.

 • Wacuś

  Pamiętaj! Nie wolno bić zwierząt nawet na klatce.

 • Euro

  Twoja samotna mamusia też dostaje socjal.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również