Za nami kolejny dzień Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego. Mieszkańcy Rudy Śląskiej mieli okazję m.in. spotkać się z św. Mikołajem czy wysłuchać koncertu Sebastiana Riedla i Zespołu Cree.
Rudzki Kiermasz Świąteczny
W tym roku kiermasz świąteczny rozpoczął się w czwartek (15 grudnia) i potrwa do 18 grudnia. Stoiska handlowo-wystawiennicze czynne są codziennie od godz. 10.00 do 17.00, a znaleźć można na nich wiele niepowtarzalnych wyrobów. Nie zabrakło oryginalnych ozdób świątecznych oraz stoisk gastronomicznych, na których znalazły się regionalne potrawy.
Spotkanie ze św. Mikołajem i wspaniałe występy
Spotkanie ze świętym Mikołajem, występ młodych artystów z Amatorskiego Teatru Pierro pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal oraz koncert Sebastiana Riedla i Zespołu Cree - tak wyglądała sobotnia część Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego. Oczywiście nie zabrakło też stałych punktów: kiermaszowych stoisk i darmowych karuzel dla dzieci.
Życzenia, zebranym na rynku mieszkańcom Rudy Śląskiej, złożył prezydent Michał Pierończyk.
- Chciałbym Państwu, w związku z tymi zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, złożyć najlepsze życzenia: przede wszystkim zdrowia, radości, szczęścia rodzinnego i w gronie przyjaciół, prezentów i radości, miłości wzajemnej - mówił Michał Pierończyk.
Ostatni dzień kiermaszu w Rudzie Śląskiej
Niedziela to ostatni dzień kiermaszu. Na odwiedzających w tym dniu nowobytomski rynek ponownie czekać będą prezydent Rudy Śląskiej i św. Mikołaj, a na scenie zaprezentują się rudzkie schole oraz Chór Mieszany "Słowiczek".
Program wydarzenia:
- 12:00-19:00 - Darmowe karuzele dla dzieci
- 15:30-18:00 - Spotkanie ze św. Mikołajem
- 16:00-17:15 - Występ rudzkich schol w repertuarze świątecznym:
- "Duchu Ogniu" z Czarnego Lasu,
- "Boże Nutki" z Bykowiny,
- "Familia" z Kochłowic,
- "Mariii Magdaleny" z Bielszowic.
- 16:35 - Życzenia świąteczne Prezydenta Miasta i poczęstunek
- 17:15-18:00 - Koncert Chóru Mieszanego "Słowiczek"