Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świąteczna zbiórka dla zwierzaków ze schroniska "Fauna" w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-11-10 13:30, aktualizacja: 2021-11-29 11:31

Jak wiadomo, okres zimowy to trudny moment dla bezbronnych zwierząt. Wiele z nich potrzebuje wsparcia człowieka. Z tego powodu przyjaciele TOZ "Fauna" zorganizowali świąteczną zbiórkę dla jego podopiecznych.

- Po raz kolejny organizujemy świąteczną zbiórkę dla naszych czworonożnych Przyjaciół ze schroniska "Fauna" w Rudzie Śląskiej. Za uzbieraną kwotę zakupimy karmę dla psów i kotów oraz jeśli budżet na to pozwoli jakieś drobiazgi typu smycze, obroże itp. Jest to 11 rok jak wspólnymi siłami pomagamy zwierzakom, a w sumie przekazaliśmy już ponad 4081,8 kg karmy. Zwierzę jest dla nas jak rodzina, więc sprawmy, aby dla nich święta również były magiczne - piszą organizatorzy zbiórki. 

W zeszłym roku na rzecz "Fauniaków" dało uzbierać się aż 2360 zł! Na koncie tegorocznej zbiórki jest na razie 500 złotych. Wesprzeć akcję będzie można do 21 grudnia. 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Fauna"

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA" powstało w 1994 roku, jako organizacja społeczna o charakterze charytatywnym. Priorytet w działalności stowarzyszenia stanowi prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej. Schronisko, w którym zamieszkuje ponad 400 zwierząt, utrzymuje się głównie dzięki pomocy sponsorów, tj. firm oraz osób prywatnych. Schronisko jest miejscem, w którym pomoc otrzyma każdy zwierzak.

Często czworonożnym podopiecznym potrzebna jest pomoc natychmiastowa. Porzucane w lesie, zaniedbane, głodzone, one wszystkie czekają na poprawę losu. Wiele z nich doczekuje swojego szczęśliwego zakończenia, ale jest to możliwe tylko dzięki wspólnej natychmiastowej reakcji. TOZ "FAUNA" prowadzi również Pogotowie Interwencyjne. Działający w terenie inspektorzy niosą ratunek porzuconym oraz pomoc krzywdzonym, cierpiącym zwierzętom. Pogotowie reaguje na sygnały służb miejskich oraz mieszkańców, dotyczące zwierząt bezdomnych lub niehumanitarnie traktowanych.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Darek

  Chciałem wspomóc Zwierzaki, ale jak mnie jakaś zrzutka zmusza do płacenia prowizji (za co?), to przepraszam... pojadę tam i sprawdzę, jak mają się Te Zwierzaki i czy na pewno dostają taką karmę z najwyższej półki.

 • Krysia

  Zrzutka nie narzuca opłaty, można to pominąć przecież :)

 • Olka

  SCHRONISKO TRZEBA WSPOMAGAC-KARMĄ,KOCAMI,ŚRODKAMI CZYSTOSCI I PIENIĄDZMI NA RATOWANIE CHORUJĄCYCH ZWIERZAKÓW tyle i aż tyle.Podziekowania dla wszystkich,którym los zwierzaków nie jest obojętny.

 • Mimoza

  Wspieraj dalej pieniądzmi

 • Sergiusz

  Często też towarzystwo Fauna...bezpodstawnie odbiera właścicielom zwierzęta w dobrej kondycji.

 • Pusia

  Ja w tym roku wesprę schronisko w innym mieście.

 • Pracownicy

  Kolejna zbiórka na tą patoinstytucję ciągnącą kasę z miasta i naiwnych obywateli.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.